“TÜZÜĞÜN ÇIKMAMASINDAN DOLAYI SIKINTI YAŞIYORUZ”

  35
  reklam alani

  Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Ahmet Özant başkanlığındaki Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası (KTDTO) yeni yönetim kurulunu kabul etti.

  Sağlık Bakanlığı basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Bakan Sucuoğlu kabulde, KTDTO’nun sorun ve taleplerini dinledi.

  ÖZANT “DİŞ TEKNİSYENLERİ LABORATUVAR TÜZÜĞÜ’NÜN ÇIKMAMASINDAN DOLAYI SIKINTI YAŞIYORUZ”

  KTDTO Başkanı Ahmet Özant kabulde yaptığı konuşmada, Diş hekimlerinin sorunlarından bahsederek, Diş Teknisyenleri Laboratuvar Tüzüğü’nün çıkmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirterek, tüzüklerin geçirilmesini için Bakan Sucuoğlu’ndan destek talep etti.

  Böylesi görevlerin bayrak yarışına benzediğini belirten Özant, bayrağı aldıkları ve daha ileri noktalara taşımak istediklerini söyledi.

  SUCUOĞLU  “TÜZÜK KONUSUNDA YAŞANAN SIKINTIYI GİDERMEK İÇİN GİRİŞİM BAŞLATACAĞIM”

  Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu ise, yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar dileyerek, KTDTO’nun tüzük konusunda yaşadığı sıkıntıyı gidermek için girişim başlatacağını ifade etti.

  Ülkede diş doktorlarının yoğun bir iş yükü olduğunu belirten Sucuoğlu, hastanelerdeki yoğunluğu karşılamak için bazı yerlere takviyeler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

  Bakanlık olarak, oda ile birlikte her zaman işbirliği içerisinde çalışmak istediklerini belirten  Sucuoğlu, sorunları çözmek için birlikte hareket etmenin şart olduğunu söyledi.

  Paylaş