“İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI”

  44
  reklam alani

  Din İşleri Başkanlığı ile Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

  Eğitim, bilim, kültür ve sanat dalları ile tüm eğitim öğretim alanlarında ortak projeler yürütmek, ortak bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapmak ve bilimsel toplantılar düzenlemek amacıyla düzenlenen işbirliği protokolünü, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay ile Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Güleç imzaladı.

  Din İşleri Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, protokol ile ayrıca ortak bilimsel ve teknik geziler düzenlenerek her iki kurumu uygun şekilde tanıtıcı faaliyetler yapılması da imza altına alındı.

  ATALAY

  Din İşleri Başkanı Atalay yaptığı açıklamada özetle, insanların bilgiye ulaşmasında ve bilginin yayılmasında kullandığı araçların çeşitlendiğini, hızlandığını, bu durumun her birey gibi din adamlarını da bilgisini yenilemeye ve güncellemeye mecbur ettiğini söyledi.

  Atalay, hedef kitleye bilimsel süzgeçten geçirilmiş bilgiyi yine bilimsel metotlarla aktarmanın önemine işaret ettiği konuşmasında, protokolle amaçlananın da bu olduğunu belirtti.

  GÜLEÇ

  Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güleç ise protokolü imzalamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay’a teşekkür etti.

  Prof. Dr. Güleç iki kurum arasında işbirliğinin artması dileğinde bulundu.

  Din İşleri Başkanlığı’nda imzalanan ikili işbirliği protokolü 5 yıl süreyle geçerli olacak. Taraflardan itiraz gelmemesi durumunda protokol bir defaya mahsus olmak üzere 5 yıl daha uzayacak.

   

  Paylaş