LTB-POLİS İŞBİRLİĞİ

  46
  reklam alani

  Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Polis Genel Müdürlüğü’nün işbirliği ile ekim ayı içerisinde, LTB bünyesinde görev yapan Kent Güvenlik, Zabıta ve Trafik Birimi personeline yönelik “Proaktif Problem Çözümü” konusunda düzenlenen kursun sertifikaları, bugün Polis Genel Müdürlüğü’nde yer alan törenle verildi.

  Törene LTB Başkanı Mehmet Harmancı, PGM I. Yardımcısı Barbaros Savaşçı’nın yanı sıra her iki kurumdan yetkililer katıldı.

  LTB’den yapılan açıklamaya göre toplam 48 Kent Güvenlik Birimi çalışanının katıldığı kurstaki eğitimler, Polis Genel Müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra, DAÜ Öğretim üyesi Prof Dr. Derviş Yaşar Baha, Girne Anafartalar Lisesi İnisiyatifi sorumlusu Oya Kutsal ve LTB Trafik Birim sorumlusu Türkay Klermo tarafından verildi.

  Kursiyerlere, Devriyelerde Proaktif Uygulamalar, devriye personelinin sahip olması gereken bilgiler, kanıta dayalı müdahale yöntemi, suç/problem yoğun bölge çalışma modeli, bağımlılık ile mücadelede önleyici hizmetlerin önemi, iletişim ve beden dili, belediye zabıta görevleri ve sorumlukları, devriye hizmetleri ve istihbarat, savunulabilir alan yaklaşımı, devriyede önemli hususlar ve başarılı uygulamalar, problem odaklı müdahale uygulamaları konularında toplam 17 saatlik ders verildi.

  Törende konuşmaların ardından, kursiyerlere ve eğitmenlere sertifikaları dağıtıldı.

  SAVAŞÇI: “BAŞARININ EN ÖNEMLİ ANAHTARI, YAPTIĞINIZ MESLEĞİ SEVMEKTİR”

  PGM I. Yardımcısı Barbaros Savaşçı törende yaptığı konuşmada, ana hedeflerinin gerek polis gerekse LTB çalışanlarının halka kaliteli hizmet vermesi olduğunu kaydetti.

  Kursta alınan bilgilerin pratiğe yansıması ile hayat bulacağını söyleyen Savaşçı, LTB kursiyerlerinin edindikleri bilgilerle halka daha donanımlı bir şekilde hizmet vereceğini belirtti.

  Verimli bir kurs dönemi geçirildiğini vurgulayan Savaşcı, “Başarının en önemli anahtarı, yaptığınız mesleği sevmektir” dedi. Savaşçı ayrıca, kursun gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.

  HARMANCI: “HER ALANDA İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRECEĞİZ”

  LTB Başkanı Mehmet Harmancı da, çok kapsamlı ve meşakkatli bir kurs dönemi yaşandığını belirterek, kursun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

  LTB Kent Güvenlik, Zabıta ve Trafik Birimi personeline de kursa gösterdikleri ilgi ve devamlılıktan dolayı teşekkür eden Harmancı “Eminim ki bu kursun sonuçları Lefkoşa’ya hayırlı olacak. Polisimizle her alanda işbirliğini geliştirerek ileri seviyelere taşımaya devam edeceğiz” dedi.

  Paylaş