‘BİSİKLETLİ GÖNYELİ’ İÇİN 500 BİSİKLET

  37
  reklam alani

  Gönyeli Belediyesi ‘Bisikletli Gönyeli’ kampanyası çerçevesinde ilk etapta 500 adet bisikletin kentle buluşması için ihale sürecini tamamladı.

  Tümü 2 yıl garantili ve Avrupa standartlarında CE belgeli bisikletler için Gönyeli Belediye Meclisi ihale sürecine yönelik kararını verdi.

  Belediye’den yapılan açıklamaya göre, ihale sonucunda 200 adet çocuk bisikleti Ercem Akcan Bisiklet Ltd. tarafından 30 Kasım tarihinde Gönyeli Belediyesi’ne teslim edilecek.

  300 adet yetişkin bisikleti için ise ihaleyi Pinetex Manufacturing Ltd. kazandı. Bu bisikletlerin yeni yılın ilk ayı içerisinde Gönyeli Belediyesi’ne teslim edilmesi hedefleniyor.

  “Engelsiz Kent Gönyeli’de ne hizmet varsa, daha iyisini yapacağız, Gönyeli’yi daha ileriye taşıyacağız” diyen Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli,  Avrupa kentlerinde olduğu gibi bisiklet kullanım alışkanlığı ve kültürünü yeniden yeşertmekte kararlı olduklarını vurguladı.

  Benli, “İhale sürecinin tamamlanması ile birlikte, Gönyeli halkını çok uygun şartlarda bisikletle buluşturmak için geri sayım başladı. Gönyeli’mizde her çocuğun en büyük, her büyüğün en çocuk hayali bisikletle, dönüşüm sürecek” şeklinde konuştu.

  Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Yalçın Benli, bisikletin diğer sosyal etkinlikler gibi insanların kaynaşmasında bir vesile olduğunu bunun yanı sıra bisikletin sosyal yönlerde özgüven oluşmasına neden olduğunu belirtti.

  Benli, bisiklet süren bireylerin sağlıklı bir vücut yapısına sahip olduğunu kaydederek bir kentte bisiklet kullanımının faydalarından da bahsetti ve “Bisiklet trafikte daha az yük demektir. Bisiklet bilincini aşılamak adına çalışmalarımız devam edecek” dedi

  Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, bisiklet kültürüne yönelik düzenledikleri kursların yoğun ilgi gördüğüne de dikkat çekerek, “Bir yandan eğitim süreçleri ile kentimizde güvenli bisiklet kullanımını teşvik ediyor, diğer yandan bisiklet yolu projelerimizi cadde dönüşümlerinin odağına alıyoruz” dedi.

  “Bisikletli Gönyeli Kursu”nu tamamlayan çocuklara bisiklet hediye ettiklerini de anımsatan Ahmet Benli, ülkenin ilk ayrık bisiklet yollarının şu an için Gönyeli’de oluşmaya başladığını da sözlerine ekledi.

  Paylaş