GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

  41
  reklam alani

  Gazimağusa Belediyesi, kentimizde engelsiz ve kesintisiz yaya dolaşımını sağlamak için ana caddelerden başlamak üzere çevre düzenleme projelerini hayata geçiriyor.
  Bunların ilki olan İsmet İnönü Bulvarı (Salamis Yolu) Düzenleme Projesi  Şubat  2017’de başlıyor.
  Proje kapsamı ana başlıklar altında, engelli standartlarlarına uygun kaldırımların yenilenmesi, bisiklet yolu, aydınlatma, peyzaj düzenlemeleri ve ilgili altyapı oluşturulmasını içermektedir. Proje genelinde amaç, zaman içinde farklı gelecek oluşumlara yanıt verebilecek sürdürülebilir ve standartları olan daha çağdaş bir Mağusa’ya yakışır mekân oluşturmaktır.
  Proje ile ilgili bilgilendirme, söz konusu cadde üzerindeki işletmelere toplu ve bireysel görüşmelerle Mart- Mayıs 2016’da aktarılmıştı.
  İşyeri sahipleri, belediye teknik personeli tarafından kendilerine belirtilen Fasıl 96 Yollar ve Binalar Düzenleme Yasası çerçevesinde uygun olmayan ihlalleri ivedilikle gidermeleri gerekmektedir.
  İşyeri çalıştırma izinleri, 31 Aralık 2016 tarihinden itibaren yeni projede uygulanacak standartlara göre yenilenecektir.
  İşyerlerinde veya binalarda yapılacak olan düzenlemelerin projeye uygunluğunun kontrol edilebilmesi için Belediye Proje Bölümü’ne başvuru yapılması gerekmektedir.
  Projenin hayat bulması için göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı şimdiden teşekkür ederiz.
  İsmail ARTER
  Gazimağusa Belediye Başkanı

  Paylaş