CYPFRUVEX BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

  26
  reklam alani

  Kıbrıs Sebze Meyve Cypfruvex İşletmecilik LTD. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Dimililer, Cyprfuvex ile ilgili olarak bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerin ardından, kamuoyunu şirketin mali tablosu ve 2015-2016 döneminde gerçekleştirilmiş ödemeler hakkında bilgilendirmek amacıyla bugün öğleden sonra basın toplantısı düzenledi.

  Kalkanlı’daki Cypfruvex tesislerinde düzenlenen basın toplantısında şirketin yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

  Toplantıda söz alan Cypfruvex İşletmecilik LTD. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Dimililer, üreticiler, kamyoncular ve kesim ekipleri birliklerinin taleplerini haklı bulduklarını belirterek, söz konusu kesimlere önemli miktarda ödeme yaptıklarını ve geriye kalan ödemeleri de en erken zamanda yapabilmek için gayret sarf ettiklerini vurguladı.

  Dimililer, şirketin 2015-2016 döneminde aldığı ürünler, gerçekleştirdiği ödemeler ve alacakları hakkında detaylı bilgiler vererek, ödemelerde keyfi bir uygulama yapılmadığına dikkati çekti.

  2015-2016 narenciye sezonunda toplamda 5 bin 355 ton kaliteli ürün ihraç ettiklerini kaydeden Dimililer, 2 bin 400 tonluk konsantre ürünün de büyük oranda ihracat bağlantılarının yapıldığını açıkladı.

  Greyfurt, kırmızı greyfurt, mandora, yafa ve 15 Nisan 2016 tarihine kadar alınan birinci sınıf valencia ürün bedellerinin tamamının ödendiğini açıklayan Dimililer, üretici, nakliyeci ve kontraktörlere olmak üzere toplam 6 milyon 758 bin TL borçları bulunduğunu ifade etti.

  Dimililer, devletten ihracat primi olarak da alacakları bulunduğuna dikkati çekerek, toplam 10 milyon 655 bin TL alacakları olduğunu ve parayı aldıkları anda tüm ürünü ödeyebilecek durumda olduklarını söyledi. Dimililer, kendilerine güvenilmesini de istedi.

  Paylaş