ATAOĞLU MERSİN’DE AVCI VE ELVAN İLE BİR ARAYA GELDİ

  17
  reklam alani

  Akdeniz Turizm Forumu’na katılmak üzere Mersin’de bulunan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye  Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve  Türkiye  Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan  ile toplantıda bir araya geldi.

  Turizm ve Çevre Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, söz konusu toplantıya bakanların yanı sıra Vali Özdemir Çakacak, Mersin Milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın ve Baki Şimşek, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, ilgili daire amirleri, çok sayıda Mersinli turizmci iş insanı ve sivil toplum kuruluş temsilcisi katıldı.

  Mersin’deki turizm yatırımlarının görüşüldüğü toplantının ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı  Nabi Avcı, Mersin’in Kıbrıssız konuşulamayacağını, yapılacak olan perspektif çalışmaların içinde Kıbrıs’ın da ayrılmaz bir yeri olduğunu ifade etti.

  “Mersin- Kıbrıs arasında şu anda yapılan çalışmalar potansiyelin ciddiyetini gösteriyor” diyen Avcı, foruma katılımı ve katkısı için  Bakan Ataoğlu’na teşekkür etti.

  Bakanlar daha sonra.MEDİTOUR kapsamında düzenlenen fuarı gezerek stantlarda incelemede bulundular.

  Paylaş