ÖZGÜRGÜN, KAMU-SEN YETKİLİLERİNİ KABUL ETTİ

  20
  reklam alani

  Başbakan Hüseyin Özgürgün, iyi niyet ve karşılıklı anlayış olduğu sürece aşılamayacak sorun bulunmadığını söyledi.

  Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Genel Başkanı Metin Atan ve Sendika’nın yetkililerinden oluşan heyeti kabul etti.

  Özgürgün, sendikaların çalışma yaşamında önemi bir yeri olduğunu, çalışanların sıkıntılarının aktarılmasının sendikalarla hükümet arasındaki sağlıklı ilişkilere bağlı olduğunu söyledi.

  Çalışma hayatında çözülmesi güç olan sorunların da bulunduğunu ifade eden Özgürgün, “İyi niyet ve karşılıklı anlayış olduğu zaman üstesinden gelinemeyecek sorun olmadığını düşünüyorum” dedi.

  Tüm sendikalarla iyi ilişki içerisinde olmak istediklerini ifade eden Özgürgün, “Önemli olan, bu iyi niyetin, bir şekilde daha değişik mecralara gitmemesidir…İyi niyet olmalıdır ama bu bazen sıkıntı yaratacak boyutlara ulaşıyor” şeklinde konuştu.

  Özgürgün, “iyi niyetle, diyaloğa açık” bir şekilde sendikalarla çalışmak istediklerini söyledi.

  ATAN

  Sendika Genel Başkanı Metin Atan, ziyaret amaçlarının, sendika içinde yaşanan ve çözüme kavuşturulamamış bazı sorunları görüşmek olduğunu söyledi.

  Atan, Başbakan Özgürgün’ü, sendikanın üyesi olduğu Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun 9-12 Ekim tarihleri arasındaki Başkanlar Kurulu Toplantısının açılışına davet etti.

  Atan, Başbakan Özgürgün’e, Cezaevi Yasası, kamuda göreve başlayan tasfiye edilen Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanlarının derece ilerlemeleri, Sosyal Sigortalar Dairesi’ndeki personel sorunlarına çözüm talep eden bir yazıyı da verdi.

  Paylaş