EVREN GÜRCAFER VE HEYETİNİ KABULETTİ

  14
  reklam alani

  İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer ve beraberindeki bir heyeti kabul etti.
  EVREN: ‘’HEDEFİMİZ ÜLKEYE CİDDİ PROJELER KAZANDIRMAK’’
  Gürcafer, TOKİ sisteminin hayata geçmesi için İçişleri Bakanlığı’na işbirliği teklifinde bulundu.
  Toplantıda Bakanlık Müsteşarı Gürkan Kara, Bakanlık Müdürü Hüseyin Amcaoğlu ve Tapu Müdürü Berna Selengin de hazır bulundu.
  EVREN
  İçişleri Bakanı Kutlu Evren, İnşaat Müteahhitleri ile ülke kalkınmasına katkı koyacak her türlü faaliyete ülkenin tüm kurum ve kuruluları ile işbirliğine bakanlık olarak hazır olduklarını söyledi.
  Birliğin taleplerini titizlikle inceleyip hayatı kolaylaştırmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarına da değinen Bakan Evren, hedeflerinin kısa sürede ülkede yıllardır çözülemeyen sorunları çözmek ve ülkeye ciddi projeler kazandırmak olduğunu söyledi.
  GÜRCAFER
  KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer Kat İttifak Yasası için uzun yıllar mücadele verdiklerini ve bu mücadele sonunda bu yasanın geçtiğini hatırlatarak, henüz yasanın istenilen düzeyde işlemediğine vurgu yaptı. Bu konuda Bakanlıkla işbirliği yapılmasını talep eden Gürcafer, kısa sürede sorunların çözümleneceğine olan inancını belirtti.
  Gürcafer, Tapu devirlerinin hızlandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İnşaat ruhsatlarının merkezileştirilmesi, bütün birimlerin toplanacağı bir birimin oluşması için proje başlatacaklarını ve bu projenin hayat bulması için İçişleri Bakanlığı’nın da uygun göreceği bir yer talep etti.
  Kıbrıs’a uygun bir TOKİ sistemi hayata geçirmeyi düşündüklerini dile getiren Gürcafer, özellikle kırsal kesimlerde konut edinebilmesini sağlamak amacı ve bu sistem ile yurtdışında yaşayan, kökenleri ile buluşmak isteyen vatandaşa da bir fırsat doğacağını belirtti. Kıbrıs’a uygun Gürcafer, TOKİ sisteminin hayata geçmesi için İçişleri Bakanlığı’na işbirliği teklifinde bulundu.

  Paylaş