“ARDALAR ÖLMESİN -2.ULUSLARARASI KITE SURF “ETKİNLİĞİ

  40
  reklam alani

  1472734705

  Başbakan Hüseyin Özgürgün ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla düzenlenecek “Ardalar Ölmesin – 2. Uluslararası Kıte Surf” etkinliği 4 Eylül Pazar günü Yedidalga’da yapılacak.

  Uyuşturucudan genç yaşta hayatını kaybeden Arda Erkan’ı anma ve gençlerin uyuşturucu kullanmasını önlemek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Kıte Surf etkinliği, pazar günü saat 09.00’da başlayacak ve gün boyu devam edecek. Etkinlikte Arda Erkan’ın sörf ekipmanı da kullanılacak.

  Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, etkinliğin duyurulması amacıyla Başbakanlık’ta basın toplantısı düzenlendi.

  KARAOKÇU:”TÜM HALKI ETKİNLİĞE DAVET EDİYORUZ”

  Basın toplantısında konuşan Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün etkinliğe ve gençlere destek verdiğini belirterek, desteği için teşekkür etti.

  Karaokçu, Komisyon olarak, uyuşturucu ile mücadelede, toplumsal duyarlılığı ve bilinci yükseltme yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini, “Ardalar Ölmesin – 2. Uluslararası Kıte Surf” etkinliğinin de bu yönde atılan yeni bir adım olduğunu ifade etti.

  Arda Erkan’ın geçen yıl kaybedilen gençlerden bir olduğunu belirten Karaokçu, “ Değerli Arda’yı kaybettiğimizde büyük bir acı ve şok yaşadık. Bu noktada büyük bir duyarlılık ve duruş gösteren Arda Erkan’ın ailesi, Arda’nın anısının yaşatılması ve başka Arda’lar ölmesin konusunda bir misyon üstlendi. Çocuğunu uyuşturucudan kaybeden bir anne ve babanın böyle bir sorumluluk alması her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

  Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu olarak Arda’nın anne ve babasına destek verdiklerini belirterek, 4 Eylül Pazar günü yapılacak etkinliğe tüm halkı ve basını davet eden Karaokçu, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi su sporları ile tanıştırma yanında, gençlerin uyuşturucu kullanımını önlemek amacıyla 4 Eylül’de düzenlenecek etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

  MUSTAFA ERKAN: “GENÇLER UYUŞTURUCUDAN UZAK DURSUN”

  Arda Erkan’ın babası Mustafa Erkan da, etkinliğin bu yıl ikincisinin düzenleneceğine işaret ederek, “Gençlerin uyuşturucudan uzak durması, deniz sporlarını daha yakından görebilmeleri için bu etkinliği düzenliyoruz” dedi.

  Etkinlikle Arda’nın anılacağını, ancak Arda’nın her zaman akıllarında ve kalplerinde yaşayacağını kaydeden Mustafa Erkan, Arda’nın, uyuşturucu ile mücadelede bir sembol haline gelmesi ve gençlere bu konuda bir ışık tutması açısından etkinliğin önemli olduğunu kaydetti.

  Mustafa Erkan, “Başka Arda’lar ölmesin, tüm katılımcılara, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’na destekleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

  KARAGÖZLÜ: “AİLELER GENÇLERİ SPORA TEŞVİK ETSİN”

  Kites Bananas Kulübü Direktörü ve Arda’nın sörfçü arkadaşlarından Reşat Karagözlü de, uyuşturucu sorununun ülkede kanayan yara haline geldiğini söyledi.

  Karagaözlü, spor yapan, adrenalin yapan gençlerin uyuşturucudan uzak durduklarını belirterek ailelere çocuklarını spora yönlendirmelerini tavsiye etti.

  ERDOĞAN: “ÜLKEDE DENİZ SPORLARI DA YAPILMALI”

  Afrodit Sahil Sitesi’nin Direktörü Cihan Erdoğan ise, site sakinlerinden Arda’nın ölümüne çok üzüldüklerini anlatarak, Arda’yı, onun çok sevdiği sörf ile anmak ve etkinliği uluslararası yapmak istediklerini kaydetti.

  Ada ülkesi olarak, denizi gençlere yeterince anlatamadıklarını dile getiren Erdoğan, ülkede deniz sporlarının da yapılması gerektiğini söyledi.

  Güzelyurt Körfezi’nden Akdeniz köyü, Gaziveren ve Yedidalga’ya kadar sörf için önemli rüzgar olduğunu, bu bölgede sörf yapmak için yurt dışından sporcular geldiğini anlatan Cihan Erdoğan, Güzelyurt Körfezi’nin önemli sörf merkezlerinin biri olmaya aday olduğunu kaydetti.

  Etkinlikle, Arda Erkan’ın adının yaşatılarak, gençlerin uyuşturucudan uzak durmasını amaçladıklarını ifade eden Erdoğan, etkinliğin gelecek yıllarda da düzenleneceğini belirtti.

  Cihan Erdoğan, etkinliğe, İsrail, İngiltere, Türkiye, Avusturya, Güney Kıbrıs Almanya ve İtalya’dan sporcuların katılacağını, katılımcı sayısının artmasını beklediklerini söyledi.

  Paylaş