Hava kuvvetleri

  26
  reklam alani

  1.91’lik Eren’den sonra 1.86’lık Sigthorsson’u alan Aslan, rakiplerini havadan vuracak

  Galatasaray’ın Kolbeinn Sigthorsson’a duyduğu ilgi aslında Türkiye’nin İzlanda’ya 3-0 mağlup olduğu maça dek dayanıyor. O dönem Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in yardımcısı olan Hamza Hamzaoğlu, geçen yaz onu Galatasaray’a çok istese de transfer gerçekleşmemiş, oyuncu da Nantes’a imza atmıştı. Geç de olsa giyeceği Galatasaray forması için 1.91 metrelik Eren Derdiyok’la rekabet edecek, belki de ikiz kuleleri oluşturacak.

  TT ARENA’DA ÇİFT FORVET
  Drogba-Burak Yılmaz’lı dönemden bu yana çift santrfor oynamayan Galatasaray, bu sezon iç sahada 4-4-2 ve 4-1-3-2 dizilişlerini iki yeni golcüsüyle deneyebilecek. Sarı-kırmızılı takımın deplasmanlarda ise ön liberoda De Jong-Tolga Ciğerci ikilisini kullanıp forvet hattında Eren ya da Sigthorsson’dan birini kullanması bekleniyor. Riekerink’in tek forvet arkasında Podolski-Sneijder-Josue üçlüsünü tercih etmesi bekleniyor.

  Göklerin hakimi
  Sigthorsson’un en önemli özelliği şüphesiz hava hakimiyeti… Geçen sezon Nantes ile 26 Fransa Ligue 1 maçına çıkan 1.86 metrelik İzlandalı, maç başına 4.5 hava topu kazandı.

  ‘Kolbeinn’ deyin
  İzlandalılar’ın kendilerine has bir soyadı kanunu bulunduğundan oyuncular isimlerini kullanıyorlar. Türkiye’de Sigthorsson olarak tanınsa da arkadaşları ona Kolbeinn diye hitap ediyorlar.

  Mücadele onun işi
  26 yaşındaki Kolbeinn’in ön plana çıkan özelliklerinden bir diğeri defansif katkısının yüksek olması… Mücadeleci oyun yapısıyla rakip stoperleri ve savunma hattını presiyle rahatsız ediyor.

  Arsenal ile denemeye çıktı
  Kolbeinn’in kariyerindeki en ilginç anlardan biri 16 yaşında Real Madrid ve Arsenal’in peşine düşmesiydi… İzlandalı santrfor, henüz reşit değilken Arsenal’le idmanlara bile çıktı.

  BİR GÖRÜŞ: LEVENT TÜZEMEN

  Transferde Cansun-Aysal modeli
  Yönetim heyecanını yitiren oyuncuları gönderdi, yaşlanan hücrelerini yenilemenin de adımını attı. Mevcut transfer modeli, Ünal Aysal ile Mehmet Cansun döneminin karışımı oldu. Özbek yönetimi de ayağını yorganına göre uzatırkan Serdar Aziz, Tolga Ciğerci, Eren Derdiyok, Cavanda gibi genç oyuncuları “Nokta transfer” olarak bonservisiyle aldı. Sigthorsson, Nigel De Jong ile Josue düşük maliyetlerle ihtiyaca yönelik olarak kiralandı. Geçen sezon Galatasaray’da “Rekabet” yoktu. Kendilerini “Vazgeçilmez” olarak gören oyuncular maç seçiyordu. Avrupa’sız sezonda hedef; takımı gençleştirip yenilemek, taraftarı mutlu edip tribünlere çekmek, oyuncular arasında rekabet çıtasını yükseltmek, ve şampiyon olmak.

  Paylaş