Yepyeni KIA Rio’nun dünya prömiyeri Paris Motor Show’da yapılacak

  36
  reklam alani

  Yenilikçi modelleri ile dünya otomotiv pazarında farklı bir konuma yerleşerek, başarı grafiğini hızla yükselten KIA, Paris Motor Show’da (Mondial de l’Automobile) Yeni Rio modeli ile boy gösterecek. Dünya prömiyeri 29 Eylül 2016 tarihinde yapılacak olan dördüncü nesil yepyeni KIA Rio, fuarın gözde araçları arasında yer alacak.

  Yeni Rio’nun etkileyici iç ve dış tasarımı KIA’nın Kore, Almanya ve ABD’deki yaratıcı tasarım merkezlerinin işbirliğiyle yapıldı. Yeni tasarımda ortaya çıkan çizgiler ve pürüzsüz yüzey otomobile özgün bir karakter kazandırıyor. Ayrıca daha uzun bir ön çıkıntı ve motor kaputu dikkat çekerken, uzayan aks mesafesi ile büyüyen boyutlar otomobile bir önceki versiyona göre daha güvenli ve dengeli bir görünüş sağlıyor.

  Yepyeni KIA Rio, sınıfında fark yaratan sürüş özelliklerini barındırıyor. Bununla beraber yüksek emniyet teknolojisi, en yeni bağlantı özellikleri, daha güvenli bir yolculuk deneyimi ve yol tutuşu özellikleri otomobil severleri bekliyor.

  16 Ekim’e kadar devam edecek olan Paris Motor Show’da otomobil severlerle ilk kez buluşacak olan Yeni KIA Rio, Avrupa’da 2016’nın sonlarına doğru üretilmeye başlanacak. Dünya pazarının diğer bölgelerindeki üretim tarihleri daha sonra açıklanacak.

  Rio, 2015 yılında 473.000’den fazla satışla KIA’nın dünya çapında en çok satan modeli olmuştu.

  Paylaş