Mezun olamayan öğrencilere sınav hakkı

  36
  reklam alani

  Milli eğitim Bakanlığınca, lise son sınıf  öğrencilerinden sorumlu dersi bulunanlar için okulların açılacağı hafta içinde  sorumluluk sınavları yapılacak.

  Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünden illere  gönderilen yazıda, Bakanlığa, gerekli başarıyı yakalayamadıkları, bu durumun  özellikle yükseköğrenime devam etmeye hak kazanan son sınıf öğrencilerinin  mağduriyetine yol açtığı yönünde bazı öğrenci ve velilerden bilgilerin geldiği  ifade edildi.

  Sınav okulların açılacağı hafta yapılacak

  Bu kapsamda, lise son sınıf öğrencilerinden, sorumlu dersi bulunanlar  için okulların açılacağı hafta içinde sorumluluk sınavları yapılacak. 2016-2017  eğitim öğretim yılı 19 Eylül 2016’da başlayacağından sorumluluk sınavları, ilgili  mevzuat gereği okulların açıldığı aynı hafta içinde gerçekleştirilecek.

  2015-2016 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere tüm örgün  ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden sorumluluk sınavları sonunda  başarısız tek dersi kalanlar için de valiliklerce belirlenecek takvime göre eylül  ayının sonuna kadar sorumluluk sınavları esaslarına göre bir sınav daha  yapılacak.

  2016 ÖSYS’de kayıt hakkı kazananların kayıtları en son 31 Aralık  2016’ya kadar yapılacağından başarılı olanların diplomaları kısa sürede  düzenlenecek.

  Paylaş