Eski arkadaşına, Önce şiddet sonra tecavüz !

54
reklam alani

Boğazköy’de eski kız arkadaşını darp ettiği, başını yere vurduğu, boğazını sıktığı ve tecavüz ettiği iddia edilen Hakan Birgül tutuklandı. Hakkında “Cinsel tecavüz, mülke tecavüz, zorla alıkoyma ve darp” suçlarından soruşturma başlatılan zanlı dün tutuklama talebi ile Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Duruşmada zanlı hakkındaki iddiaları aktaran polis, önceki gece saat 02.00 sıralarında Boğazköy’de meydana gelen olayda, zanlının eski kız arkadaşı 39 yaşındaki A.A’ya tecavüz ettiğini belirtti. Polis, zanlının A.A’yı zorla alıkoyarak ona ait eve götürdüğünü, A.A’yı darp ederek evin kiler kısmına götürdüğünü ve orada tecavüz ettiğini, elleri ile boğazını sıktığını ve başını yere vurduğunu aktardı. Polis, zanlının aynı gün gözaltına alındığını kaydeden polis, A.A’nın Lefkoşa Dr.Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde hem acil serviste hem de kadın doğum doktorunda muayeneden geçirildiğini söyledi.Polis, doktor kontrolünde A.A’nın boynunda,kollarında ,bacaklarında darp izi ve cinsel muayenede tecavüz izi tespit edildiğini belirtti.

Zanlının da doktor kontrolünden geçirildiğini ifade eden polis, zanlının sol kolunda bıçak kesisi olduğunu kaydetti. Tecavüz olayı ile ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, zanlının ifade verdiğini, bu ifadenin araştırılacağını, ayrıca 7 kişiden ifade alacaklarını belirten polis, soruşturma aşamasında zanlının 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

Talebi değerlendiren mahkeme zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri verirken söz hakkı alan zanlı, zorla bir şey yapmadığını öne sürdü.

Paylaş