Yunanistan’da orman Yangınları: Binlerce kişi tahliye edildi

10
orman Yangınları
reklam alani

Yunanistan’ın Kos, Girit ve Sakız Adası’nda çıkan orman yangınları nedeniyle binlerce kişi tahliye edildi.

Yunanistan’ın Kos, Girit ve Sakız Adası’nda çıkan orman yangınları nedeniyle 5 itfaiyeci hafif yaralandı ve binlerce kişi tahliye edildi.

Yunanistan’ın Ege adalarında çıkan orman yangınları nedeniyle 5 itfaiyeci hafif yaralandı ve binlerce kişi tahliye edildi.

KOS ADASI’NDA YANGIN

Kos Adası’ndaki Antimachia köyünde başlayan yangın, kuvvetli rüzgarların etkisiyle doğu kıyısındaki turizm beldesi Kardamaina’ya doğru ilerledi. Yaklaşık 10 bin kişi tahliye edilerek okullara, spor tesislerine ve otellere yerleştirildi. Atina ve Rodos’tan itfaiye ekipleri adaya gönderildi ve yangının bir kısmı kontrol altına alındı.

SAKIZ ADASI’NDA YANGIN

Sakız Adası’nın kuzeybatısında yer alan Sidirounda köyünde çıkan yangınla mücadele için Midilli Adası ve Atina’dan takviye itfaiye ekipleri gönderildi. Alevlerin ormanlık alanı aşması engellendi ve yerleşim alanlarına ulaşmadı. Yangına müdahale sırasında 5 itfaiyeci hafif yaralandı. Yangını çıkaran 63 yaşındaki bir kişi tespit edilerek 9 bin euro para cezasına çarptırıldı ve hakkında kundakçılık suçundan soruşturma açıldı.

GİRİT ADASI’NDA YANGIN

Girit Adası’ndaki Vianos bölgesinde çıkan yangın nedeniyle Katofygi köyü tedbir amaçlı tahliye edildi. Yangın, bölgenin çevresindeki vadi nedeniyle yayılmadı ve kontrol altına alındı.

Paylaş