Devrim Barçın: “Türkiye’den kaynak gelmezse maaşlar ödenemez” yalanına devam mı edeceksiniz?

6
Devrim Barçın
reklam alani

CTP Milletvekili Devrim Barçın, 2024 Bütçesinde “Kamu Maliyesinin Desteklenmesi” kalemine Türkiye’den gelecek miktarın; 5 milyar TL olduğunu, ancak 4 ayda bu kaleme 7 milyon 988 bin TL geldiğini belirtti ve “Türkiye’den kaynak gelmezse maaşlar ödenemez” yalanına devam mı edeceksiniz?” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Devrim Barçın, sosyal medya hesabından, hükümet yetkililerine, “Türkiye’den kaynak gelmezse maaşlar ödenemez yalanına devam mı edeceksiniz?” diyerek tepki gösterdi.

Devrim Barçın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2024 Bütçesinde “Kamu Maliyesinin Desteklenmesi” kalemine Türkiye’den gelecek miktarın; 5 milyar TL olarak kaydedildiğini, buna karşın 4 ayda bu kaleme gelen paranın 7 milyon 988 bin TL olduğunu belirtti.

Barçın, “Bütçe görüşmelerinde de söylediğimiz gibi gazetelerde her bütçe döneminde atılan “Bütçenin şu kadarı Türkiye’den gelecek” söylemleri sadece kağıt üzerinde olup gerçeklikten uzaktır ve bu sağlıksız ilişki ile bütçe yapma, ülkemizdeki kamusal sağlık, eğitim ve ulaşım alt yapı yatırımlarının planlamasını da imkansız hale getirmektedir” ifadelerini kullandı.

Paylaş