Ceyhun Birinci: Ülkeye kaç sol direksiyonlu araç girdi ve bu araçlara neden izin verildi?

8
Ceyhun Birinci
reklam alani

CTP Milletvekili Ceyhun Birinci, Bakan Erhan Arıklı’ya göreve geldiğinden beri ülkeye kaç sol direksiyonlu araç girdiğini ve bu araçlara neden izin verildiğini sordu. Birinci, bunun da kazalara neden olan önemli bir etken olduğunu vurguladı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Ceyhun Birinci, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesinin görüşüldü Genel Kurul’da trafikle ilgili konuşma yaptı.

Ceyhun Birinci, trafikte durumun çok vahim olduğunu kaydetti. Yollardaki karanlığa değinen Birinci, “Bütçenin bu kadar har vurup harman savrulduğu bir ülkede buna neden kaynak yaratılmıyor?” diye sordu.

“GİRNE TRAFİĞİ DÜĞÜMLENMİŞ HALDE, BELEDİYE BAŞKANI PALYATİF TEDBİRLERLE BU SORUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞIYOR”

Girne trafiğinin düğümlenmiş halde olduğunu ifade eden Birinci, belediye başkanının palyatif tedbirlerle bu sorunu çözmeye çalıştığını kaydetti.

“YOLLARI AYDINLATMAYI BİLE BECEREMİYORSA BUNA YÜCE DEVLET DENMEZ”

Yol çalışmalarının durumunu da soran Birinci, “Yolları aydınlatmayı bile beceremiyorsa buna yüce devlet denmez” dedi.

“ÜLKEYE KAÇ SOL DİREKSİYONLU ARAÇ GİRDİ VE BU ARAÇLARA NEDEN İZİN VERİLDİ?”

Bakan Arıklı’ya göreve geldiğinden beri ülkeye kaç sol direksiyonlu araç girdiğini ve bu araçlara neden izin verildiğini soran Birinci, bunun da kazalara neden olan önemli bir etken olduğunu kaydetti.

Birinci, Motorlu Araçlar Mukayyitliğinde vatandaşın yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması ve gerekli altyapının sağlanması gerektiğini belirtti.

Yeni Ercan Havaalanı’nın altyapısının, elektrik sisteminin, yasal düzenlemelerinin tamam olup olmadığına bakılmadan açıldığını söyleyen Birinci, şu anda yaşanan sorunların da bundan dolayı kaynaklandığını belirtti.

Arıklı’nın bu yaşananları sabotaj olarak nitelendirip sürekli basın açıklaması yapmasını da eleştiren Birinci, çalışanın bu şekilde zan altında bırakılmasının doğru olmadığını anlattı.

“BU ŞEKİLDE OLMAZ, BÜROKRATLAR BU ŞEKİLDE HARCANMAZ”

Birinci, Bakan Arıklı’nın bir süre önce uçak biletlerinin ucuzyalayacağını söylediğini ancak böyle bir şey yaşanmadığını kaydederek hastaların Türkiye’ye gidemez halde olduğunu ifade etti.

Meteoroloji Dairesi Müdürü’nün fikrini söylediği için görevden alındığını kaydeden Birinci, “Bu şekilde olmaz, bürokratlar bu şekilde harcanmaz” dedi.

Ciddi ülkelerde altyapı nedeniyle trafik kazası yaşanır insanlar ölürse bakanların istifa ettiğini söyleyen Ceyhun Birinci, Bakan Arıklı’ya “Siz hiç gece trafiğe çıkıyor musunuz?” diye sordu.

Paylaş