Uyuşturucu zanlıları Serkan Zeytuncu ile Guljemile Toydurdyyeva, 3 gün tutuklu kalacak

26
Uyuşturucu zanlıları Serkan Zeytuncu ile Guljemile Toydurdyyeva
reklam alani

Lefkoşa’da, tasarruflarında 58 gram uyuşturucu madde ile tespit edilen zanlılar Serkan Zeytuncu ile Guljemile Toydurdyyeva, soruşturma kapsamında 3 gün tutuklu kalacak.

Lefkoşa’da Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli bir polis ekibi tarafından aracında yapılan aramada 53 gram hintkeneviri ve 5 gram kokain ele geçirilen 45 yaşındaki Serkan Zeytuncu ile araçta yolcu olarak bulunan Guljemile Toydurdyyeva tutuklanarak, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Narkotik Şube’de görevli polis memuru Serkan Sakallı mahkemede olguları aktardı. Polis memuru, 10 Aralık 2023 tarihinde saat 19.30 sıralarında Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli bir polis ekibi tarafından Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde seyreden Serkan Zeytuncu’nun kullanımında bulunan SM 773 plakalı araçta arama yapıldığını söyledi. Polis, yapılan aramada aracın şoför koltuğunun altında 53 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, bir adet metal öğütücü, bir adet yaban marka elektronik hassas terazi ele geçirildiğini açıkladı.

GÖMLEĞİNİN CEBİNDE UYUŞTURUCU BULUNDU

Polis memuru, Serkan Zeytuncu’nun üzerinde yapılan aramada ise giymekte olduğu gömleğinin cebinde 5 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde bulunduğunu belirtti.

Polis memuru, Serkan Zeytuncu ile araçta yolcu olarak bulunan Guljemile Toydurdyyeva’nın tutuklandığını açıkladı.

Polis memuru, ele geçirilen maddelerin Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderileceğini açıkladı. Polis, uyuşturucu maddelerin sarılı olduğu naylon parçalarının da parmak izi inceleme şubesini gönderileceğini söyledi.

1 KİŞİ ARANIYOR

Soruşturmanın yeni başladığını ifade eden polis, alınacak ifadeler olduğunu, ayrıca mesele ile bağlantılı bir şahsın arandığını açıkladı.

3 GÜN TUTUKLU KALACAK

Polis memuru, yürütülecek soruşturma kapsamında her iki zanlının da 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların soruşturma kapsamında 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Paylaş