Mağusa yolunda tabelanın altına bırakılan uyuşturucuyu teslim alan ve yakalanan Barıç Can Deliceırmak tutuklandı

22
Barıç Can Deliceırmak
reklam alani

Demirhan’da, polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, Mağusa yolunda tabelanın altına bırakılan uyuşturucuyu teslim aldıktan sonra yakalanan Barıç Can Deliceırmak bir günlüğüne tutuklandı.

Demirhan’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında tutuklanan Barıç Can Deliceırmak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Polis memuru Fezile Kesat mahkemede olguları aktardı.

Polis, 1 Kasım 2023 tarihinde alınan bir bilgide zanlının tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisinin alındığını belirtti.

Kesat, zanlının Mağusa’dan Lefkoşa’ya geldiğinin öğrenildiğini ve aracıyla Değirmenlik- Dağyolu’nun kavşağına geldiğinde durdurulduğunu ancak kapıların kilitli olması nedeniyle sol yolcu kapısının kırılarak, araçta arama yapıldığını belirtti.

Kesat, zanlının aracında yaklaşık 250 gram ağırlığında uyuşturucu ile hassas terazinin bulunup, emare alındığını kaydetti.

Yürütülen soruşturma neticesinde zanlının Mağusa’ya giderken yolda buluştuğu Nijeryalı bir kişiye 2 bin 900 Euro verdiği ve Yonca kavşağına bir tabelanın altına bırakılan uyuşturucuyu teslim aldıktan sonra yakalandığını anlatan Kesat, zanlının aleyhinde bir gün ek tutukluluk talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının bir gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Paylaş