Başbakan Üstel, Türk Dünyası Şiir Ödülü’nü kazanan Oktay Öksüzoğlu’nu kabul etti

6
Başbakan Üstel
reklam alani

Başbakan Ünal Üstel, Türk Dünyası Şiir Ödülü’nü kazanan Oktay Öksüzoğlu’nu kabul ederek görüştü. Üstel kabülde yaptığı konuşmada, Öksüzoğlu’nu uluslararası başarısı nedeniyle, şahsı ve Kıbrıs Türk halkı adına tebrik etti.

Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yılında kurucu ve koruyucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Azerbaycan halkının umumi lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 100. yılı anısına düzenlenen yarışmada “Dilde, Fikirde, İşte Birlik Konulu Türk Dünyası Şiir Ödülü’nü” kazanan Oktay Öksüzoğlu’nu kabul etti.

Başbakan Ünal Üstel kabül sırasında yaptığı konuşmada, Şair ve Yazar Oktay Öksüzoğlu’nu uluslararası başarısı nedeniyle, şahsı ve Kıbrıs Türk halkı adına tebrik etti.

“Bu başarı ile gururlandık” diyen Üstel, Türk Devletleri Teşkilatı bünyesinde diplomatik temasların artması ile Kıbrıs Türkü’nün, kültürel, edebiyat ve sanatsal çalışmalarının ileriki dönemde dünya ile daha çok kucaklaşacağını  söyledi. Oktay Öksüzoğlu’nun akademik ve edebiyat alanındaki çalışmalarını yıllardır yakından izlediklerini belirten Üstel, “Oktay Öksüzoğlu’nun başarısı, kendisi için olduğu kadar, ülke insanımızın potansiyelinin dünyaya gösterilmesi açısından çok değerlidir. Kendisini yürekten kutluyorum. Dost ülkelerimiz arasında elde ettiği başarısı, ülkemizde benzer çalışmalar yürüten diğer fikir insanlarımıza da örnek olacaktır” dedi.

Oktay Öksüzoğlu ise, Azerbaycan’da Kıbrıs Türkü’nün verdiği mücadeleleri anlatma fırsatı bulduğunu dile getirerek, Başbakan Üstel’e manevi desteği nedeniyle teşekkür etti. Öksüzoğlu, devletini ve Kıbrıs Türk halkını aldığı ödül sayesinde başarı ile temsil etmenin gururunu yaşadığını söyledi.

Paylaş