Lefkoşa ve İskele’de asayiş ve trafik denetimi yapıldı

3
Ülke genelinde trafik denetimi: 6 araç sürücüsü tutuklandı, 18 araç trafikten men edildi polis trafik denetim
reklam alani

Lefkoşa ve İskele’de kumarhaneye girmeleri yasak toplam 42 kişi tespit edildi. Başkentte kapama saatlerine uymadığı tespit edilen bir iş yeri işletmecisi aleyhine yasal işlem başlatıldı.

Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlükleri, sorumluluk sahalarında asayiş ve trafik denetimleri yapıldı. Denetimler, dün, 20.00-00.00 saatleri arasında gerçekleştirildi

PGM-Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre Lefkoşa ve İskele’deki denetimler, dün, 20.00-00.00 saatleri arasında yapıldı.

LEFKOŞA’DAKİ DENETİMLER…

Lefkoşa’da yapılan denetimlerde; bölgede faaliyet gösteren kumarhaneler, gece kulüpleri, eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan mekanlar ile halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde kontroller yapıldı. 

Kumarhanelerde yapılan denetimlerde kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 31 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

Eğlence mekanlarına yönelik yapılan denetimlerde kapama saatlerine uymadığı tespit edilen bir iş yeri işletmecisi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 24 kişi ise tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimler kapsamında ise toplam 1800 araç kontrol edildi. 57’si yasal hız sınırın üzerinde süratli araç kullanmak, 6’sı alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 1’i sürüş ehliyetsiz araç kullanmak, 67’si trafikte seyir halindeyken cep telefonu kullanmak, 42’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak suçlarından olmak üzere, toplam 352 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 54 araç ise trafikten men edildi.

İSKELE’DE DENETİMLER…

İskele’de yapılan denetimlerde; bölgede faaliyet gösteren kumarhaneler, eğlence mekanları ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde kontroller yapıldı.          

Kumarhanelerde yapılan denetimlerde kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 11 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimler kapsamında ise 418 araç kontrol edildi. 90’ı yasal hız sınırın üzerinde süratli araç kullanmak, 3’ü trafikte seyir halindeyken cep telefonu kullanmak, 4’ü emniyet kemeri takmadan araç kullanmak suçlarından olmak üzere, toplam 137 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılırken, 11 araç ise trafikten men edildi.

Paylaş