Hakkında tutuklama emri bulunan Mohammadreza, 7 gün sonra Ercan’da yakalandı

6
Rouzbeh Mohammadreza
reklam alani

Minareliköy’de faaliyet gösteren bir markette hırsızlık yaptığı tespit edilen ve hakkında tutuklama emri bulunan zanlı Rouzbeh Mohammadreza, 7 gün sonra Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapacağı sırada tespit edilerek tutuklandı. Zanlı, soruşturma kapsamında 3 gün tutuklu kalacak.

Minareliköy’de meydana gelen “Sirkat” meselesiyle ilgili tutuklanan Rouzbeh Mohammadreza dün mahkemeye çıkarıldı.

Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Halil İbrahim Gizmen olguları aktardı.

Polis, 1 Ekim 2023 tarihinde Minareliköy’de faaliyet gösteren markette alıveriş için giden faili meçhul bir şahsın kozmetik reyonunda satışa sunuluna 362 TL değerinde yaşlanma karşıtı gece serumunu ve mutfak reyonunda satışa sunulan 126 TL değerindeki yemek spatulasını, 152 TL değerindeki bıçak setini çantasına koyduktan sonra market kasasından ödeme yapmadan çaldığını söyledi.

Polis, olayın 9 Ekim tarihinde bildirildiğini, incelenen kamera görüntülerinde ZUA 084 plakalı kiralık araçla marketten ayrılan şahsın Rouzbeh Mohammadreza olduğunun öğrenildiğini açıkladı.

ZANLI HAKKINDA 10 EKİM’DE ARAMA EMRİ ÇIKARILDI

Polis, 10 Ekim tarihinde tutuklama emri çıkarıldığını ve zanlının aranan şahıs ilan edildiğini belirtti.

ERCAN’DAN ÇIKIŞ YAPACAĞI SIRADA TESPİT EDİLEREK TUTUKLANDI

Polis, zanlının 17 Ekim 2023 tarihinde ise Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapacağı sırada görevli memur tarafından tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.

Alınması gereken ifadeler ve zanlının ikametgahında söz konusu ürünlerin tespit edilebilmesi için arama yapılması gerektiğini kaydeden polis, 3 gün süre istedi.

3 GÜN TUTUKLU KALACAK

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Paylaş