Dursun Oğuz: Gardiyanlar iç güvenliği sağlama bağlamında büyük sorumluluk aldı

7
Dursun Oğuz
reklam alani

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Dünya Gardiyanlar Günü dolayısı ile yayımladığı mesajda, “Gardiyanlar çalışma süreleri boyunca iç güvenliği sağlama bağlamında büyük sorumluluk aldı” ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, 8 Ekim Dünya Gardiyanlar Günü dolayısı ile mesaj yayımladı.

Bakan Oğuz, mesajında en zor meslek gruplarından biri olan gardiyanlığın ne denli zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu hatırlatarak görevini özverili şekilde yürüten tüm gardiyanların bu özel gününü kutladı.

Bakan Oğuz, gardiyanların çalışma şartlarında ve ortamlarında geçmiş yıllarda sıkıntılar yaşandığına dikkat çekerek zaman içerisine bu şartların iyileştirildiğine vurgu yaptı.

Gardiyanların sadece cezaevi içerisinde değil normal yaşamlarında da aldıkları sorumluluğun bilincinde hareket ettiklerine değinen Oğuz, gardiyanların çalışma süreleri boyunca iç güvenliği sağlama bağlamında büyük sorumluluk aldıklarını, canları pahasına aldıkları bu sorumluluğu çalışma yaşamındaki eğitimlerle destekleyerek başarı sağladıklarına dikkat çekti.

Oğuz, cezaevindeki şartların şu an iyi olduğunu fakat mahkum sayısının artış göstermesinden kaynaklı bazı sıkıntıların yaşandığının bilincinde olduklarını dile getirdi.

Bakan Oğuz, bu zorlu görevi özverili çalışmaları ile yerine getiren, emekli olan ve halen görevde olan tüm gardiyanların 8 Ekim Dünya Gardiyanlar Günü’nü kutladı.

Paylaş