Üniversite öğrencisini kaçırdı, zorla 50 bin Euro’luk borç senedi imzalattı

reklam alani

Medet Gürkan, üniversite öğrencisi Ulaş Özge’yi kaçırarak tehditle 50 bin Euro’luk borç senedi imzalattığı iddiasıyla tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı

Lefkoşa’da Medet Gürkan,  üniversite öğrencisi olan Ulaş Özge’yi kaçırdığı ve tehditle toplamda 50 bin Euro’luk borç senedi imzalattığı iddiasıyla tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede meseleyle ilgili olarak olguları aktaran polis memuru Şükrü Ömürlü, zanlı Medet Gürkan’ın 9 Ocak’ta, saat 10.15 sıralarında, 07 FSR 82 plakalı araba ile Lefkoşa’da bir üniversitede, öğrenci olan Ulaş Özge ile kampüs içerisinde buluşup, beraberinde bulunan Burak Demir ve Arfur Rahman Sajjadur Rahman ile birlikte, Ulaş Özge’nin araca binmesini sağladıktan sonra, Taşkent köyünün kuzeyinde bulunan dağlık alana götürerek, Özge’yi alıkoyup, 15 Ocak 2019 tarihli iki adet Yunus Emre isimli soy ismi tespit edilemeyen bir kişiye ödemesi gereken her birine 25.000 Euro’luk borç senedi imzalattığını kaydetti.

Ömürlü,  aynı tarihte zanlı Medet Gürkan’ın tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Ömürlü, zanlının gönüllü ifade vererek, şikayetciyi dağa götürdüğünü kabul ettiğini, borcu için konuşacağını itiraf ettiğini ancak borç senedi imzalattığını kabul etmediğini anlattı.

Mesele ile ilgili olarak soruşturmanın yeni başladığını ve halen aranan 3 kişi olduğuna değinen Ömürlü, zanlının verdiği gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibnin yapılabilmesi içi zanlının bir gün sure ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Evrim KAMALI – Havadis

reklam alani
Paylaş