The American Future College eğitimlerine eksiksiz devam ediyor

reklam alani

Girne Amerikan Üniversitesi(GAÜ) Okullar Grubu bünyesinde eğitim veren The American Future Elementary ve Pre-school ve American Future College’de de eğitimler online olarak devam ediyor.

Eğitimlerin online olarak hızlı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan The American Future Elementary ve Pre-school Müdürü Sevim Kayıkçı; “Eğitimimiz whatsapp ve google classroom üzerinden aralıksız devam ediyor. Öğretmenlerimiz geri dönüşleri alıp kontrol ediliyor. Yanlışlar tekrar geri gönderilip doğrusu isteniyor. Bu dönemi en az ayıpla tamamlamaya çalışıyoruz. Tüm sınıf ve branş öğretmenlerimiz bu sürece katkı koyuyor. Tüm öğretmenlerimize ve eksiksiz eğitime katılan öğrenci ve velilerimize teşekkür ederim. En kısa zamanda öğrencilerimize ve okulumuza kavuşmak dileğindeyiz. Öğrencilerimizle her gün ders sonrası ortak mesaj olarak sağlıkta kal, evde kal diyoruz. Bu süreci onlara da en az hasarla atlatacağımızı anlatıyor, gerek eğitimden gerekse öğretmenlerinden ve arkadaşlarından geri bırakmamaya çalışıyoruz” dedi.

 

“Öğrencilerimizin eğitimde olumsuz etkilenmemesi önemli şart”

GAÜ Okullar Grubu bünyesinde eğitim veren American Future College Müdürü Aysu Balkanlar; “Online kurslar sayesinde öğrencilerimizle yakın diyalog içerisindeyiz. Öğretmenleri ile birlikte müfredatı takip edip, yeni konular işliyoruz. Bu durum sürecinde öğrencilerimizin eğitimleri etkilenmemesi için onları destekliyoruz. IGCSE ve A Level sınavlarına girecek olan öğrencileri mağdur etmemek için British Council ile iletişim içerisindeyiz. Bu pandeminin bizi aşırı etkilememesini ümit ediyor, normal hayatlarımıza dönmeyi umuyoruz. Bu süreçte sporcularımızda kendilerine verilen programlarla sporlarına evde devam ediyorlar. Her alanda varlığımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

reklam alani
Paylaş