Polis, eşini öldüren Erhalk için 4 gün daha tutuklu kalmasını istedi.

reklam alani

 

Doğancı’da, aralarında çıkan tartışma sonrası, 52 yaşındaki eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı, tasarrufunda bulunan av tüfeğiyle, göğsüne tek el ateş ederek ölümüne sebep olan 61 yaşındaki İbrahim Erhalk, verilen üç günlük tutukluluk süresinin ardından bugün yeniden Lefke Kaza Mahkemesi’nde yargı karşısına çıktı.

Titizlikle yürütülen soruşturmada 10 kişinin ifadesine başvurulduğu ifadesi alınacak kişilerin olduğu öğrenildi.

Balistik raporları ve telefon kayıtlarının incelemeye alındığı davada 4 gün ek tutukluluk talep edildi.

Doğancı’da yaşayan İbrahim Tevfik Erhalk, karısı Nigar Tevfik Erhalk’ı av silahıyla vurarak öldürdü.

 

Doğancı’da geçtiğimiz hafta yaşanan olayda, 61 yaşındaki İbrahim Erhalk, av tüfeği ile 52 yaşındaki eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı vurmuş, Nigar Tevfik Erhalk olay yerinde yaşamını yitirmişti.

  İbrahim Erhalk, bir süredir boşanma aşamasında olduğu eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı av tüfeğiyle vurduktan sonra hastaneyi arayarak  eşimi vurdum deyip telefonu kapattı. Polis ve sağlık ekibi eve ulaştığında kadını öldü olarak buldu

Eve giden polise teslim olan İbrahim Erhalk, ilk ifadesini de olay yerinde verdi. Erhalk’ın ifadesinde Karımı ben öldürdüm. Cezama razıyım dediği öğrenildi

Yaşamlarını İngiltere’de sürdüren İbrahim-Nigar Erhalk çifti 10 gün önce Kıbrıs’a geldi. Doğancı’daki evlerinde kalan çiftin 2 gün önce 10 yaşlarındaki oğullarını İngiltere’ye geri gönderdiği öğrenildi.

Nigar Tevfik Erhalk, eşi tarafından Londra’da her gün şiddet ve eziyet görüyordu.

Bir aile yakını, İngiltere’de boşanma davaları sürecinde çiftin mal ve mülk paylaşımı nedeniyle anlaşmazlık yaşadığını, maktulun yaşadığı tüm bu sorunlardan bunaldığından tek başına Kıbrıs’a geldiğini belirtti.

Bir süre kafasını dinlemek için Doğancı’daki evine giden Nigar Erhalk, adaya 11 Temmuz 2018 tarihinde giriş yaptı.

Bir süre Doğancı’daki evde dinlenen Erhalk’tan birkaç gün sonra da eşi İbrahim Erhalk’ın adaya geldiği öğrenildi.

 

İbrahim Erhalk, polise ilk ifadesini olay yerinde verdi. Erhalk’ın “Eşimi ben vurdum. Pişman değilim, cezama razıyım” dediği öğrenildi.

 

Çiftin bir süredir anlaşarak ayrılmak için konuştuğu, çiftin artık ayrılma aşamasına geldiği öğrenildi.

Canlandırma yaptırıldı

Olay Yeri İnceleme Ekibi, cinayet mahallinde geniş çaplı araştırma yaptı ve cinayet silahıyla birlikte birçok emare topladı. Emareler arasında elektrik süpürgesinin bir parçası olduğu tahmin edilen kanlı metal bir parça da vardı.

Sanık İbrahim Erhalk’ı cinayetin işlendiği evde bulan polis, ilk ifade sonrası olay yeri canlandırması yaptırarak, bilgi topladı.

 

 

 

 

 

 

 

reklam alani
Paylaş