Mobil bankacılığı sevmeye başladık.. Bir yılda 103 bin işlem..

reklam alani

KKTC’de geçen yıl bankaların elektronik ödeme sistemi (EÖS) ile 103 bin 653 işlem yapıldığı bildirildi. KKTC merkez bankasının Yıllık Raporuna göre yurt içi elektronik ödeme sisteminin (EÖS), açılış tarihinden itibaren 2017 yılı sonuna kadar 192 bin 712 adet TL ve döviz işlemi gerçekleştirildi.

Kıbrıs Gazetesi’nden İbrahim FEVZİOĞLU’nun haberine göre; Ülkede bankacılık sektöründe 2015 yılında resmi olarak hizmete giren yurt içi elektronik ödeme sistemi (EÖS) ile elektronik ortamda, doğrudan, süratli ve güvenli olarak yurt içi para transferleri yapılabiliyor. EÖS, tutar sınırı olmadan Türk Lirası, Euro, ABD doları ve Sterlin olmak üzere dört farklı para birimini destekleyerek gerçek zamanlı işlem yapılmasına olanak sağlıyor.

KKTC Merkez Bankası Yasası’nda yer alan EÖS, 2015 yılında resmi olarak hizmete girdi. EÖS’ü kendi sistemlerine entegre eden bankalar, müşterilerine ATM, internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarını üzerinden ödeme transferi olanağı sunuyor.

Bankaların sunmuş olduğu bu sistem sayesinde, müşterilere para transferlerini şubelere gitmeyerek pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeleri için olanak sağlıyor.

Bu sistem ile müşterilere getireceği kolaylıklar yanında kayıt dışılığın önlenmesine ve banka maliyetlerinin tasarrufuna katkı sağlıyor

reklam alani
Paylaş