MDP, başka partiye çalışmakla suçladığı genel sekreterini ihraç ediyor.

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP), seçim sonuçlarının ülkede başkanlık sisteminin zorunlu olduğunu gösterdiğine işaret ederek, şu anki meclis aritmetiğinde uzun vadeli bir hükümetin çıkmayacağının aşikar olduğunu savundu.
reklam alani

MDP’den yapılan yazılı açıklamada, seçim süreci değerlendirilerek, 13 Ocak Cumartesi günü Parti Genel Sekreterinin kesin ihraç istemi görüşülmek üzere  parti meclisinin toplantıya çağırıldığı kaydedildi.
Seçim sürecinde yaşanan sıkıntılara da değinilen açıklamada, maddi imkânsızlık ve parti üyesi görünümündeki kişilerin ihaneti neticesinde seçimin sonladığı belirtilerek,  şu ifadelere yer verildi: 

Alelacele alınmış ve halka tam olarak anlatılmamış bir sistem de girdiğimiz seçimlerde Milliyetçi Demokrasi Partisi bu seçimlere girerek kazanmıştır.

Birkaç aylık bir süreç ile seçime girmemizi yadırgayanlar, bundan sonraki çalışmalarımızı izlediklerinde bu seçime niye girdiğimizi daha net anlayacaklardır.

Seçim sürecinde aday listemizin hazırlığı ile görevli olan genel sekreterimiz adaylarımızın evraklarını eksik bir şekilde Yüksek Seçim Kurulu’na teslim ederek partimizi zor durumda bırakmış ve bunun neticesinde 50 adayla girmemiz gereken seçime 24 adayla katılmak zorunda kalmamıza sebep olmuştur. Başta genel başkanımızın aday listelerinde olmayışı ve eksik vekil adayıyla seçim yarışına dâhil olmamız, seçmen kitlemiz de moralsizliği sebep olmuş seçmenimiz sandığa gitmemiş ya da başka partilere yönelmiştir.

Ekonomik olarak diğer partilerin çok gerisinde girdiğimiz bu seçimde propaganda eksikliği ve bazı basın yayın kuruluşlarının Milliyetçi Demokrasi Partisi’ni görmezden gelmesi neticesinde beklediğimiz oy oranının altında bir oy almış bulunmaktayız

Son olarak MDP Genel Sekreteri sıfatıyla, sosyal medya hesaplarından başka parti ve başka parti adayları için oy çağrısında bulunması, uzun süredir hakkımızda yapılan ‘’seçimlerden çekilecekler’’ ‘’başka parti ile gizli ittifak yaptılar’’ gibi söylentilerin kamuoyunda gerçekmiş gibi algılanmasına sebep olmuştur.

Bütün bunların ışığında, bu kadar baskı, maddi imkânsızlık ve parti üyemiz görünümündeki kişilerin ihaneti neticesinde bu sonuçlar ile seçimi bitirmiş bulunuyoruz

Kısa anlatımını yaptığımız bu seçim sürecini değerlendirmek ve parti genel sekreterinin kesin ihraç istemini görüşmek üzere 13 Ocak cumartesi günü parti meclisimiz toplantıya çağırılmıştır.

7 Ocak seçim sonuçları, başkanlık sisteminin ülkemizde zorunlu olduğunu göstermiştir Şu anki meclis aritmetiğin de, uzun vadeli bir hükümetin çıkmayacağı aşikardır. Yarıya yakın seçmenimiz sandığa gitmemiş iradesini yansıtmamıştır, asıl düşündürücü ve tehlikeli olan budur.

Seçimin bitmesiyle hemen erken seçimin konuşulmaya başlanması zaten sandığa gitmeyen seçmeni, siyasetten daha da soğutacak ve seçime katılım oranını daha da düşürecektir. İstikrarın sağlanabilmesi adına başkanlık sistemi zorunludur.

Eğer kurulabilirse hükumete başarılar dilerken sonuçların milletimize hayırlara vesile olmasını dileriz.

reklam alani
Paylaş