Kurşunlama zanlılarına 4’er yıl hapis

reklam alani

Mağusa’da Themis Centre isimli binada Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz’e ait 22 numaralı boş ofisin, Avukat Aysun Gümüş’e ait olduğu sanılarak 1 Haziran 2019 tarihinde 3 el ateş açarak kurşunlayan sanık Serhat Tokur, olayda kullanılan tabancayı temin eden sanık İsmet Sezener ve olaydan sonra konu tabancayı saklayan sanık Ramazan Cihan Timur’un Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargı süreci sona erdi.

“Kanunsuz ateşli silah taşıma”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz ateşli silah kullanma”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu”, “Kasti hasar” ve “Meskun mahalde ateş açma” davalarından yargılanarak suçlu bulunan sanık Tokur, Sezener ve Timur, 4’er yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Olayın azmettiricisi olduğu iddiası ile tutuklanan ve 2019 yılı Ağustos ayından itibaren hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde bulunan Veysi Çelik ise, yeterli şahadetin bulunmaması nedeni ile 27 Kasım 2019 tarihinde aleyhinde takipsizlik dosyalandı. Hakkında ihraç kararı olan Çelik, için ayni gün adadan gönderildi.

Kıbrıs Postası – Nadire Bahadi

reklam alani
Paylaş