Hemşirenin eline iğne sapladı, mahkeme serbest bıraktı.

reklam alani

Girne Akçiçek Hastanesi’nde önceki gün 4 yaşındaki oğlundan birçok kez kan almaya çalışırken canını yaktığı gerekçesi enjektörü G.S. isimli hemşirenin eline saplayan Levent Güler dün mahkemeye çıkarıldı

Yüksek ateş şikayeti ile önceki gün sabah saatlerinde 4 yaşındaki oğlunu Girne Akçiçek Hastanesi’ne götüren 33 yaşındaki Levent Güler, oğluna müdahale eden hemşireyi görevi başında darp ettikten sonra hakaret yağdırdı.

Hastane polisi tarafından suçüstü tutuklanan zanlı Güler, işlediği suçları polise itiraf ederek gönüllü ifade verdi.

Güler, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 1 kişinin imza edeceği 20 bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmasına karar verdi.

“Sen nasıl hemşiresin manyaklar”

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Varol, Levent Güler’in “Yaralama” ve “Rahatsızlık” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru İbrahim Varol, zanlı Güler’in oğlunun önceki gün yüksek ateş şikâyeti ile yatmakta olduğu Dahiliye Servisi’nde birden çok kendinden kan almaya çalışan hemşireye “Napıyorsun sen delimisiniz, Allah belanızı versin hepinizin, sen nasıl hemşiresin, manyaklar” sözlerini kullanarak rahatsızlık verdiğini söyledi.

Varol, daha sonra zanlının hemşire G.S.’nin sağ eline oğlunun üzerinde bulunan damar yolu açma iğnesini sapladığını kaydetti.

Suçunu itiraf etti soruşturma tamamlandı

Soruşturmayı yürüten polis memuru, zanlının tutuklandıktan sonra gönüllü ifade verip suçunu itiraf ettiğini belirterek, Levent Güler’in yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Sağlık Bakanlığı, görevi başındaki hemşirenin bu sabah saatlerinde Girne Akçiçek Hastanesi’nde hasta yakını tarafından darp edildiğini, hem hastane yönetiminin hem de bakanlığın konuyla ilgili gereğini yapacağını kaydederek, olayı kınadı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bakanlığa bağlı hastane ve sağlık merkezlerindeki güvenlik durumu değerlendirildi, “güvenlik zafiyeti yok” denildi.

“GÜVENLİK HİZMETLERİYLE İLGİLİ SÖZLEŞME ASKIDA AMA BAKANLIK OLASI OLAYLARA KARŞI ÖZEL FİRMALARDAN GÜVENLİK PERSONELİ TEMİN EDİYOR”

Hastanelerdeki güvenlik hizmetleri konusundaki son durumsa şöyle aktarıldı:

“Merkezi İhale Komisyonu’nun hastanelerdeki güvenlik hizmetleri için açtığı ihaleyi kazanan şirketle bakanlığımız arasında 10 Temmuz’da yürürlüğe girmesi öngörülen bir sözleşme imzalandı.

Ancak ihaleyi kaybeden şirket Yüksek İdare Mahkemesi’ne dava açtı, mahkeme de ara emri kararı aldı. Bu nedenle sözleşme askıya alındı.

Bakanlığımız bu süreçte yaşanması muhtemel olayları önleyebilmek için özel firmalardan güvenlik personeli temin yoluna gitti.”

“SALDIRILARIN CEZALANDIRILMASI İÇİN TÜM GİRİŞİMLERİ YAPACAĞIZ”

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen, Girne Akçiçek Hastanesi’nde bir hasta yakınının enjektörle bir hemşireye saldırdığını kaydetti.

Konuyla ilgili yazılı açıklamasında halkın kendilerine her koşulda saygı, sevgi ve anlayış ile yaklaştığını belirten Özgöçmen, böyle saldırılarda bulunan azınlığın yasalar nezdinde cezalandırılması için tüm girişimlerin yapılacağını belirtti.

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları kınayan Özgöçmen, Sağlık Bakanlığı ve hükümeti daha vahim saldırılar yaşanmadan hastaneler ve diğer sağlık birimlerinde sağlık çalışanlarının ve hastaların güvenliği için gerekli tedbirleri almaya çağırdı.

reklam alani
Paylaş