Akacan, sağlık sorunları nedeniyle mahkemeye gelmedi.

reklam alani

Bulut Akacan’ın yaşadığı sağlık sorununun ciddi olması sebebiyle Akacan mahkemeye getirilemedi.

Tutukluluk süresi uzatılan ve darp davası devam eden Bulut Akacan’ın bugün mahkeme önünde yargılanması bekleniyordu.

Bulut Akacan ve korumalarının karıştığı darp olayı ile ilgili bu sabah Girne Kaza Mahkemesinde yapılması gereken duruşma, Akacan’ın ‘kalp krizi geçirme riski’ yüzünden mahkemeye gelememesi nedeniyle yarın sabaha ertelendi.

Akacan ve korumaları yarın sabaha kadar tutuklu kalacak.

Girne Postası’nın edindiği bilgilere göre, davayı gören yargıç, zanlıların teminatlarını ayrı ayrı değerlendirmek istemediğinden dolayı, davayı yarına erteledi.

Öte yandan, sabah mahkemeye sağlık sorunu sebebiyle katılmayan Akacan’ın avukatının bu bağlamda mahkemeye Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nden alınan sağlık raporunu sunduğu öğrenildi.

Girne’de, alacak-verecek meselesi nedeniyle husumetli olduğu Erhan Başay’ın yemek yediği restorana giderek kavga çıkaran ve Erhan Başay ile Zeki Asımoğlu’nu ciddi şekilde darp eden iş insanı Bulut Akacan ve iki koruması Orçun Özorçun ile Vasıf Kurbanov’un aleyhindeki polis soruşturması devam ediyor.

Teminat duruşması için görülen mahkemeye Bulut Akacan’ın sağlık durumunda olumsuz gelişmeler olması nedeniyle çıkmayacağı öğrenildi. Akacan’ın tutukluluk süresini Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde geçirdiği ve bugün mahkemeye sağlık durumu ile ilgili bir rapor sunulacağı da kaydedildi.

Dava, bugün Akacan’ın gıyabında gerçekleşecek. Öte yandan Akacan’ın iki koruması ise az önce mahkemeye getirildi.

 

reklam alani
Paylaş