6 bin paket sigara çalan kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

reklam alani

Gazimağusa Limanı’ndan 6 bin paket sigara çalan 34 yaşındaki kişi serbest bırakıldı..

Mağusa Serbest Liman Bölgesi’nde bulunan Adem Kaner ve Oğulları Ltd.’e ait konteynerin mührünü kırarak içerisinden 12 kutu, 6 bin paket sigarayı çaldığı gerekçesi ile tutuklanan Hüseyin Kencer, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. “Ambar açma”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla ilgili olarak hakkında polis tarafından soruşturma yürütülen zanlı Kencer, soruşturmanın tamamlanması ile dün teminata bağlandı. Zanlı Kencer tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

NARKOTİK POLİSLERİNE YAKALANDI

Kıbrıs Postası’ndan Nadire BAHADİ’nin haberine göre Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Ersoy Saydağ, 21 Şubat tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından zanlı Hüseyin Kencer’in yönetimindeki LY 138 plakalı aracın durdurulduğunu ve araçta yapılan kontrolde 2 kutu sigara tespit edildiğini belirtti. Zanlıdan yapılan soruşturmada konu sigaraları toplam 12 kutu olarak Mağusa Serbest Liman Bölgesi’nde bulunan Adem Kaner ve Oğulları Ltd.’e ait konteynerden sirkat ettiğini ve ayni gün içerisinde 10 kutu sigarayı da mandırasına götürdüğünün tespit edildiğini belirten Saydağ, ayni gün zanlıya ait mandırada yapılan aramada ise 10 kutu daha sigara bulunduğunu açıkladı. Yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Saydağ, zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

TEMİNATA BAĞLANDI

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları, zanlı Hüseyin Kencer’in yurt dışına çıkışını yasaklayarak, kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi. Zanlının 5 bin TL nakdi teminat ödemesine karar veren Asafoğulları, KKTC vatandaşı 2 kefilin 75’er bin TL şahsi kefalet senedi imzalamasına emir verdi.

reklam alani
Paylaş