14 Azerbaycanlı Ressam’ın eserleri yarın sergileniyor.

reklam alani

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, Azerbaycan Sanatçıları Resim Sergisi’ne ev sahipliği yapıyor.

14 Azerbaycanlı ressamın müze için hazırladığı 40 eserin yer alacağı serginin açılışının, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ağaoğlu’nun katılımıyla yapılacağı belirtildi.

YDÜ’den verilen bilgiye göre, sergi yarın saat 12.00’de, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Sergi Salonu’nda açılacak.

Yağlı boya ve akrilik teknikleri kullanarak hazırlanan eserler Kıbrıs Modern Sanat Müzesi envanterine katılacak.

Türki Cumhuriyetlerden Ressamların Nadide Eserleri Müzede Yer Alıyor…

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk modern sanat müzesi olma özelliğini taşıyan Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, 14 Türk devletine mensup ressamların nadide eserleri ile zengin bir koleksiyona sahip. Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Gagavuzya, Tataristan, BaşKürdistan, Dağıstan, Altay Cumhuriyeti, Tuva Cumhuriyeti ve Halay Cumhuriyeti ressamlarının değişik dönemlerini yansıtan eserleri geniş bir yelpazede sunan müze, Kırgız Sanatçıların resim sergisinin ardından Azerbaycan Sanatçıları sergisi ile sanatseverleri buluşturuyor.

 

Müzenin Sanat Eserleri Zenginleşiyor…

Bünyesinde nadide ve özel eserleri barındıran Kıbrıs Modern Sanat Müzesi, ziyaretçilerine farklı ekol, tarz ve üslup bakımından geniş bir yelpaze sunuyor. Akrilik, yağlı boya, sprey boya, air brush, karışık boyama ile çizim tekniklerinden oluşan tablolar yer aldığı müzede, ahşap-tahta oyma, mermer-seramik heykel, kil şekillendirme, metal heykel ve el yapımı av bıçağı yapım aşamaları da sergileniyor. Sanatın birleştirici, iyileştirici, güzelleştirici yönünü ile geçmişimizi ve bugünümüzü anlamanın yeni yollarını göstermesini misyon edinen müze sanat eserlerini zenginleştirmeyi amaçlıyor.

reklam alani
Paylaş