İzmir Enternasyonal Fuarı’na 8 firmamız katılıyor.

71
reklam alani

İzmir Enternasyonal Fuarı’na (İEF)  KKTC’den 8 firmanın katıldığı ve ülke ürünlerinin tanıtıldığı belirtildi.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) tarafından verilen bilgiye göre,  İzmir Atatürk Kültür Parkı ve Fuar Alanı’nda açılışı dün yapılan fuar, 27 Ağustos’a kadar ziyarete açık olacak.

KKTC’den katılımın Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) ortak organizasyonunda gerçekleştiği kaydedilen açıklamada, Fuara aktif olarak Alp Enterprises Ltd., Avunduk Süt Ürünleri Ltd., Old John Trd. Ltd., Süt ve Sıvı Yağ Ürünleri Üretimi ve Paz. Koop. Ltd.; sergiyle ise Ayser Ltd., Bafra Gıda Ticaret Şti. Ltd., Bingöl Sanayi ve Tic. Ltd., Helvasan Ltd.in katıldığı belirtildi.

Fuarda KKTC firmaları tarafından tahin, helva çeşitleri, süt ve meyve suyu çeşitleri, hellim, peynir, kahve çeşitleri, jeli, muhallebi tozu çeşitleri, perisgan (afroza), turşu ve macun çeşitleri, Kıbrıs tarhanası, bakliyat çeşitleri, zeytin ve zeytinyağı çeşitleri, çakızdez ve bal çeşitleri, oto bakım ürünleri, sıvı deterjan ve sıvı sabun çeşitleri, çamaşır ve ütü suları, kolonya çeşitlerinin tanıtımı yapılıyor.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, İzmir Fuarının açılış törenine katıldı.

Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre Atun,  KKTC standının açılışını da yaptı.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nın desteğiyle, K.T. Sanayi Odası organizasyonunda 10 KKTC firmasının katıldığı fuardaki KKTC standı, Atun’un daveti üzerine TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TC Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Rus Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak tarafından  ziyaret edildi.

KKTC standını ziyaret edenlere, helim ile ihracatçılar tarafından getirilen diğer ürünler ikram edildi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ayrıca Rus Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak’ı KKTC’ye davet etti.

Fuara  KKTC’nden şu firmalar katılıyor: “ Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Koop-Süt, Bafra Ticaret Ltd. , Girne Con Kahve (Old John Kahve), Alp Enterprise Ltd. (Sultan Kahve) , Avunduk Süt Ürünleri Ltd. , Helvasan Ltd., Ayser Ltd, Bingöl Sanayi ve Ticaret Ltd. “

reklam alani
Paylaş