Surlariçi’nde ikamet eden tüm öğrencilere tam burs

reklam alani

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Doç. Dr. Asım Vehbi, üniversitede eğitim almaya karar veren ve Surlariçi’nde ikamet eden tüm öğrencilere önümüzdeki yıldan itibaren tam burs vereceklerini açıkladı.

 

KAÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Doç. Dr. Vehbi, KAÜ’nün Surlariçi bölgesi ile ilgili projeleri ve gelişim stratejileri hakkında açıklamada bulundu.

 

Vehbi, “Bu projemizde, Surlariçi halkı ile birlikte bölgeyi geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu noktada da Surlariçi halkına el uzatıyoruz. Umarım ki gençler ve aileler bunu değerlendirir ve bu imkanlardan yararlanır, uzatmış olduğumuz eli tutar; çünkü birlikten güç doğar. Surlariçi halkının da üniversitemize ve projelerimize sahip çıkmasıyla, hem KAÜ’yü hem de  Surlariçi’ni geliştirmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Vehbi, Arabahmet bölgesinde bulunan ilkokula destek verdiklerini de ifade etti.

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Doç. Dr. Asım Vehbi, KAÜ’nün Surlariçi bölgesi ile ilgili projeleri ve gelişim stratejileri hakkında açıklamada bulundu.

Doç. Dr. Vehbi yaptığı açıklamada, öğrenci sayılarının arttığına dikkat çekerek, bu sayının artmasıyla, Lefkoşa Surlariçi nüfusunun yavaş yavaş artacağına işaret etti. Vehbi, Lefkoşa’ya ve Surlariçi bölgesine olan katkılarının, Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve KAÜ adına büyük bir onur olduğunu dile getirerek, izledikleri vizyon çerçevesinde, bölge halkına daha fazla neler katabilecekleri konusunda çalışmalarının da süreli şekilde devam ettiğini bildirdi. Arabahmet bölgesinde bulunan ilkokulun da gelişimi noktasında sürekli destek verdiklerini ifade eden Vehbi, açıklamasının devamında ise şunları söyledi;

“Mütevelli Heyeti olarak almış olduğumuz yeni bir kararımız var. KAÜ’de eğitim almaya karar veren ve Surlariçi’nde ikamet eden tüm öğrencilere önümüzdeki yıldan itibaren tam burs veriyoruz. Bu projemizde, Surlariçi halkı ile birlikte bölgeyi geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu noktada da Surlariçi halkına el uzatıyoruz. Umarım ki gençler ve aileler bunu değerlendirir ve bu imkanlardan yararlanır, uzatmış olduğumuz eli tutar; çünkü birlikten güç doğar.Surlariçi halkının da üniversitemize ve projelerimize sahip çıkmasıyla, hem KAÜ’yü hem de Surlariçi’ni geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Vehbi: “Surlariçi Bölgesinde İkamet Eden Tüm Öğrencilere Koşulsuz Tam Burs Veriyoruz”

“Surlariçi bölgesinde ikamet eden tüm öğrencilere koşulsuz tam burs veriyoruz. Surlariçi Bursu KAÜ’ye ait bir burstur. Bunun yanında, GAÜ’nün de burs stratejilerini aynı şekilde Lefkoşa’da uyguluyoruz. Özellikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Türkiye Cumhuriyeti (TC) vatandaşı öğrencilerin; %100, %75, %50 ve %25 burs olanakları var. Bunun dışında, belirli iş gruplarında çalışan ailelerin çocuklarına da indirimler sunuyoruz. Ayrıca; Şehit ailelerine %100 ve gazilerimizin ailelerine de %50 burs fırsatları sunuyoruz.”

Vehbi: “Artık GAÜ’de Sunulan; Doktora, Yüksek Lisans, Pedegojik Formasyon ve benzeri Programlarının Dersleri, KAÜ’nün Lefkoşa Binalarında Alınabilecek”

“Kıbrıs Amerikan Üniversitesi bünyesinde kurulan, KAÜ Sürekli Eğitim Merkezi olarak, geçtiğimiz yıllarda birçok kurslar açıldı. Bunları geliştirerek, zenginleştirerek devam edeceğiz. Ayrıca güzel bir projemiz var. GAÜ’de başarıyla sunulan; özellikle yüksek lisans, doktora ve pedagojik formasyon programları artık KAÜ binalarında; yani Lefkoşa’da, Lefkoşa insanın ayağına gelmiş oluyor. Örneğin, GAÜ İşletme doktora programına Lefkoşa bölgesinden yeterli sayıda öğrenci başvuruda bulunursa, derslerine KAÜ’nün Lefkoşa’da bulunan binalarında devam edebilecek. Lefkoşa’da çalışan kişilerin Girne’ye gitmeleri gerekmeyecek.”

 

Paylaş