Polis, 650 gram uyuşturucu yakaladı, 8 kişiyi tutukladı.

reklam alani

Narkotik ekipleri Girne’de bir öğrenci yurduna yaptığı baskında ele geçirdiği 2 gram uyuşturucudan yola çıkarak, Güney’den KKTC’ye uyuşturucu getiren bir şebekeyi yakaladı

Polisin Girne’de başlayıp Lefkoşa’da son bulan operasyonunda Ahmed Khaled Faggal, Abdelrahman Sayed Ahmed, Mahmoud Ahmed Salem, Youssef Attıa İbrahim, Mohamad Rajab Baaj, Constantinos Christoforou, Chrıstakıs Polykarpou ve  Maria Theocharous tutuklandı

 Operasyonda Girne’de 100 gram Hint Keneviri, Lefkoşa’da Mohamad Rajab Baaj’ın üzerinde ve evinde 5 gram kokain ve 43 gram Hint Keneviri ele geçirildi. KWZ 790 plakalı arabada ise yarım kilo Hint Keneviri ele geçirildi

Havadis’ten Devrim DEMİR’in haberi

Narkotik ekipleri ihbar üzerine Girne’de Mısır uyruklu öğrencilerin kaldığı yurda düzenlediği operasyonda, uyuşturucu ile yakalanan bir öğrencinin itirafı satıcıları ele verdi. Polis bu kez uyuşturucuyu satan öğrencilerin kaldığı eve operasyon düzenledi.  Evde satışa hazır paket paket uyuşturucu ele geçirildi.

Uyuşturucu ile yakalanan öğrencilerin sorgusunda ise operasyon Lefkoşa’ya yöneltildi.

Lefkoşa Hastanesi park yerinde bekleyen KWZ 790 plakalı araçta gerçekleştirdiği aramada yarım kilo Hint Keneviri ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan binlerce Euro binlerce TL ele geçirdi.

Operasyon sonucu olayla bağlantılı biri kadın, sekiz kişi tutuklandı.

Yapılan sorgulamada Mısır uyruklu öğrenciler, uyuşturucu maddeyi birçok kez Güney’den getirttiklerini itiraf etti.

Yarım kilo Hint keneviri ile suçüstü yakalanan biri kadın 3 Kıbrıslı Rum suçlamaları kabul etmedi.

Zanlılar dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, olayla bağlantılı tutuklanan Ahmed Khaled Faggal, Abdelrahman Sayed Ahmed, Mahmoud Ahmed Salem, Youssef Attıa İbrahim, Mohamad Rajab Baaj, Constantinos Christoforou, Chrıstakıs Polykarpou ve  Maria Theocharous’un

2’şer gün poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

Polis yola 2 gramdan çıktı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram mahkemede verdiği ifadede operasyonun bir ihbar üzerine yapıldığını anlattı.

Ahmet Bayram, Kararoğlanoğlu’ndaki bir yurda düzenlenen baskında Ahmed Khaled Faggal’ın, 2 ayrı streç naylona sarılı yaklaşık 2 gram Hint Keneviri ile yakalandığını anlattı.

Faggal’ın sorgusunda uyuşturucuyu, 4 Aralık’ta Abdelrahman Sayed Ahmed’den aldığını itiraf ettiğini belirten Bayram, polisin bu kez Ahmed’in kaldığı eve baskın yapıldığını söyledi.

Evde paket paket uyuşturucu çıktı

Bayram,  evde yapılan aramada yaklaşık küçük gramlar halinde satışa hazır toplam 100 gram uyuşturucu bulunduğunu söyledi.

Ahmed’le birlikte aynı evde kalan Mahmoud Ahmed Salem, Youssef Attıa İbrahim’in yakalandığını anlattı.

Aralarında para toplayıp aldılar

Polis memuru Ahmet Bayram, zanlıların evinde bulunan uyuşturucu ile ilgili verdikleri ifadelerinde, aralarında anlaşarak uyuşturucu maddeleri Kasım ayında üç ayrı tarihte her seferinde 56 gram olmak üzere toplam 168 gram olarak Lefkoşa’da Mohamad Rajab Baaj’dan aldıklarını itiraf ettiklerini söyledi.

Üzerinde kokain evde para

Ahmet Bayram, peş peşe gelen itirafların ardından soruşturmanın Lefkoşa’ya bağlandığını ve zanlıların verdikleri isim doğrultusunda görevli bir ekibin Baaj’ı Göçmenköy’de yakalandığını kaydetti.

Bayram, Suriye uyruklu Baaj’ın üzerinde gerçekleşen aramada ceketinin cebinde yaklaşık 5 gram ağırlığında Kokain, 100 ABD Doları, 2 bin 800 Euro, 4 bin 960 TL nakit para ele geçirdiklerini söyledi.

Bayram, zanlının evinde ise, iki ayrı streç naylon ve bir adet çıt çıtlı şeffaf naylon içerisinde yaklaşık 21 gram ağırlığında Hint Kenevir ve iki adet metal öğütücü bulunarak emare alındığını ifade etti.

Bayram,  devam eden aramalarda mutfak dolabı içerisinde streç naylona sarılı yaklaşık 20 gram ağırlığında Hint Keneviri bulunduğunu söyledi.

Uyuşturucunun kanalı Güney Kıbrıs

Bayram genişletilen soruşturmada, zanlı Baaj’ın verdiği ifadede söz konusu uyuşturucu maddeleri Kasım ayında Güney Kıbrıs’tan Khalid isimli kişinin aracılığı, Kıbrıslı Rum Constantinos Christoforou’dan KKTC’de teslim aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Hastane park yerinde yarım kilo uyuşturucu ile yakalandılar

Zanlılardan alınan ifadeler doğrultusunda önceki gece saat 23.00 sıralarında Güney Kıbrıs’tan uyuşturucu geleceğini öğrendiklerini kaydeden Bayram, Lefkoşa Hastanesi park yerindeki KWZ 790 plakalı arabada arama yapıldığını anlattı.

Bayram, aracın sol arka kısmındaki paspas üzerinde streç filmlere sarılı yaklaşık 500 gram ağırlığında Hint Keneviri ile vites kutusu önünde, içerisinde tütünle karışık Hint Keneviri türü uyuşturucu madde bir adet sarma sigara bulunduğunu belirtti. Zanlılar Constantinos Christoforou, Chrıstakıs Polykarpou ve  Maria Theocharous’un suçüstü yakalandıklarını ifade eden Bayram, zanlıların uyuşturucu madde ile ilgili polise bilgi vermediklerini söyledi.

Bayram: Soruşturma çok ciddi

Polis memuru Ahmet Bayram, soruşturmanın 5 aralık sabah saatlerinde başlayarak 6 Aralık sabah saat 04.30’a kadar aralıksız devam ettiğini yapılacak çok iş olduğunu belirterek

zanlıların 2’şer gün tutuklu kalması talebinde bulundu.

reklam alani
Paylaş