Polis, 4 milyon dolarlık açıkla ilgili yeni bilgilere ulaştı.

reklam alani

Gazimağusa’da Tıp Merkezi Hastanesi’nde faaliyet gösteren UKCFA Tüp Bebek Ltd. isimli işyerinin hesaplarında çıkan 4 milyon dolarlık açık ile ilgili olarak tutuklanan şirketin eski finans müdürü Mehmet Çetin Ataünal ve şirketin muhasebeden sorumlu sekreteri olan Canan Kaçmaz aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Gazimağusa’da dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarılan her iki zanlı aleyhine de 3’er günlük ek tutukluluk emri alındı.

Mahkemeye bilgi veren Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis memuru Mehmet Tunceli, zanlı 1 Mehmet Çetin Ataünal’a şirket hesabına yatırmak için teslim edilen paraları birçok sefer kendi hesabına yatırdığına yönelik bilgi temin ettiklerini açıkladı.

Mehmet Tunceli, yine zanlılar arasında yapılan mesajlaşmalardan zanlı 2 Canan Kaçmaz’ın şirket açıklarından bilgisi ve dahil olduğu yönünde makul şüphe olduğunu öne sürdü. Polis memuru, zanlı Canan Kaçmaz’ın şirketin 4’te 1 oranında hissedarı olduğunu ve şirketin sahibi pozisyonunda olduğunu da mahkemeye aktardı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mehmet Tunceli’yi tanık olarak dinletti.

Mağusa’da faaliyet gösteren UKCFA Tüp Bebek Limited direktörünün şikâyeti ile tutuklanan şirketin eski Finans Müdürü Mehmet Çetin Ataünal ve şirket sekreteri Canan Kaçmaz aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Alınan bir günlük tutukluluk süresinde, polis edindiği araştırmalarında Ataünal’ın hesaplarında şirket hesabına yatırması için verilen paraları kendi hesabına yatırdığı ortaya çıktı.

Para miktarı için polis soruşturması devam ederken, zanlılar ek tutukluluk talebi ile yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, soruşturmanın ciddiyetine dikkati çekerek zanlıların üçer gün daha poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

 

 

 

reklam alani
Paylaş