MDP faşistin tanımını yaptı, Doğuş Derya’yı faşistlikle suçladı.

reklam alani

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP), Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya’ya, 12 Şubat’taki Meclis Genel Kurul toplantısındaki tavrından dolayı disiplin cezası verilmesi gerektiğini ibelirtti.

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü yaptığı yazılı açıklamada, Meclis Başkan Yardımcısı, Ulusal Birlik Partisi(UBP) Milletvekili Zorlu Töre’ye yönelik kullandığı ifadeleri gerekçe göstererek Doğuş Derya’yı kınadı ve müfteri olduğunu savundu.

Derya’yı farklı düşünceye ve fikre tahammül etmemekle suçlayan Büsküvütçü, “İlgili milletvekiline Meclis iç tüzüğü uyarınca gerekli cezanın ivedi bir şekilde verilmesini talep eder, takipçisi olacağımızı belirtiriz” dedi.

Büsküvütçü’nün açıklamasının tam metni:

Ne mecliste alkol alınmasını, ne alkollü olarak hakaretler edilmesini, ne de bu hakaretler karşısında sessiz kalınıp şikayetçi olunmamasını kabul edilir bulmuyoruz !

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) olarak, meclise alkollü olarak gelip histeri krizleri ile Meclis Başkan Yardımcısına hakaretler yağdıran CTP Milletvekili Doğuş Derya’yı kınar ve müfteri ilan ederiz.

“Faşist”; Düşünceye, fikre ve bilgiye kendisininkinden farklı ise tahammül edemeyen kişilere verilen bir tanımdır. CTP Milletvekili Doğuş Derya da, barış, sevgi, demokrasi kelimelerinin ardına saklanan ve bu tanımın mecliste hayat bulmuş halidir. Mağduru oynamayı alışkanlık haline getirmiş bu vekilin ağzından düşürmediği “faşist” kelimesi kendisi ile bütünleşmiştir.

KKTC Meclisinin saygınlığının yeniden tesis edilmesi adına, ilgili milletvekiline Meclis iç tüzüğü uyarınca gerekli cezanın ivedi bir şekilde verilmesini talep eder, takipçisi olacağımızı belirtiriz.

Yüce Meclisimizin damına çıkanlarına gösterdiğimiz tepkiyi, içini meyhaneye çevirmeye çalışanlara da göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın!

Bununla birlikte, bu ağır ithamlara maruz kalan UBP Milletvekili ve Meclis Başkan Yardımcısı Sn. Zorlu Töre’nin “şikayetçi olmayacağım” açıklamasını da kabul edilemez buluyoruz. 

Seçim döneminde “Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti” ile hareket ettiğini söyleyen ve kendini Türk Milliyetçilerinin temsilcisi ilan eden Zorlu Töre’ye sormak isteriz. Bu ağır hakaretler karşısında şikayetçi olmayacaksanız, sizde bu erdemlerden hangileri noksandır? Bugün bu hakaretleri içinize sindiriyorsanız, yarın yüzünüze tükürüldüğünde ne yapacaksanız?

Türk Milliyetçilerinin sabrını zorlayan bu gelişmelerin bir an önce son bulmasını arzu eder, Siyaseti ve Yüce Meclisimizi itibarsızlaştırma girişimlerinin her türlüsünün karşısında olacağımızı yineleriz.

 

reklam alani
Paylaş