Küçükkaya ortak canlı yayın öncesi İmamoğlu ile otelde görüştüğünü kabul etti.

reklam alani

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı ortak canlı yayını yöneten gazeteci İsmail Küçükkaya’nın yayından önce İmamoğlu ile buluştuğu ortaya çıktı. Küçükkaya görüştüğünü kabul etti.

HABERTÜRK YAZARI NAGEHAN ALÇI’NIN İDDİASI: ‘’KÜÇÜKKAYA İMAMOĞLU İLE BAŞ BAŞA 1 SAAT GÖRÜŞTÜ’’

Gazeteci Nagehan Alçı, Habertürk TV’de yayınlanan bir programda, “Güvendiğim iki kaynaktan mesaj aldım. Ortak yayından bir-iki gün önce Küçükkaya’nın İmamoğlu’yla buluşup karşılıklı olarak bu yayınla ilgili konuştuğu ve bunu da görenlerin olduğu iddia ediliyor. Doğru mu değil mi bilmiyorum. Çok önemli bir iddia. Bu iddia doğru mudur değil midir? Yayından 2 gün önce bir otelde buluşup 1 saat kadar baş başa görüştüğü yönündeki bir duyum bana şu an güvendiğim kaynaklardan geldi. Doğru mu değil mi? Ben sadece bu soruyu ortaya atıyorum.” dedi.

İsmail Küçükkaya - Ekrem İmamoğlu buluşması... Tartışmalı görüntüler

İSMAİL KÜÇÜKKAYA: ‘’BAŞKAN ADAYLARI VE KURMAYLARI İLE GÖRÜŞMEM İSTENDİ’’

Alçı’nın sözlerinden sonra programa bağlanan İsmail Küçükkaya, iki partinin genel başkanlarının moderatör olarak ismini onaylamasının ardından AK Parti Genel Başkan yardımcısı Mahir Ünal ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile bir araya geldiğini, Ünal ve Altay’ın önerisi üzerine İmamoğlu ile yüz yüze ve Yıldırım ile telefonda görüştüğünü açıkladı.

Küçükkaya, şunları söyledi: “Altay ve Ünal ile bir otelde 1.5-2 saat konuştuk. Süreci bana anlattılar. Altay ve Ünal ‘İki aday ve kurmaylarıyla görüşün. Zorlu bir süreç’ dediler. Ben de ‘Tamam’ dedim. Onlara formatı anlatmak ve beklentilerini almak istedim. Önce Yıldırım’ın kurmayı ile görüştük. 3 dakika süresi ve soru sayısı onay aldı. Yıldırım’ın danışmanına da İmamoğlu’nun danışmanına da bilgi verdim.”

Küçükkaya, şöyle devam etti: “Binali Yıldırım’ın en yakın danışmanı ile görüştüm. Sonra Yıldırım ile telefonda görüştüm. ‘Ömer Bey ile (Ömer Sertbaş) çerçeveyi tartıştık. O da size bu çerçeveyi anlatacak’ dedim. Ömer Bey ile görüşmemden sonra İmamoğlu tarafına döndüm.”

İsmail Küçükkaya - Ekrem İmamoğlu buluşması... Tartışmalı görüntüler

OTELDEKİ GÖRÜŞME 45 DAKİKA SÜRDÜ İDDİASI

Küçükkaya, Ekrem İmamoğlu ile görüşmesine ilişkin ise “Ekrem Bey basın toplantısından gelmişti. Ona ‘Yıldırım ile konuştum, danışmanı ile de görüştüm. Sizleri bilgilendirmek için geldim. Yıldırım, hiçbir kısıtlaması olmadığını söyledi’ dedim” ifadelerini kullandı. Küçükkaya, İmamoğlu ile bir otelde gerçekleşen görüşmesinin 45 dakika sürdüğü iddialarına ilişkin ise “İmamoğlu ile görüşmem 3-4 dakika sürdü. Onun danışmanları ile görüştüm. İmamoğlu, basın toplantısında konuştu. Sonra Alman kanalı ile görüştü. Benim sürem kısıtlıydı” dedi. Küçükkaya, “Yıldırım ile ikinci bir telefon görüşmesi daha yaptım üstelik” ifadesini kullandı.

ÖMER SERTBAŞ, ‘KÜÇÜKKAYA BENİ ARAMADI BEN ONU ARADIM’’

Küçükkaya’nın sözlerinin ardından programa bağlanarak açıklama yapan Binali Yıldırım’ın danışmanı Ömer Sertbaş ise “Ben moderatör açıklandıktan sonra salı günü İsmail Bey ile görüştüm. 15-20 dakika kadar konuştuk. Programın detayı ve format hakkında görüşmedik. Akşam ismi açıklanmıştı. Konu başlıklarına çalışmadığını, hazırlık yapacağını söyledi. Hayırlı olsun, kendisine güvendiğimizi belirten minvalde bir konuşma. Kaçar dakika, nasıl olacak detaylarına girilmeyen bir konuşmaydı. Yarım saat sürmedi. Detaylarla ilgili İsmail Bey daha çalışmamıştı. O günden sonra hiçbir görüşmemiz olmadı. Cuma günü akşamı, bana gelen bir duyumda ‘Marmara Otel’de İsmail Bey, Ekrem Bey ile görüşme gerçekleştirdi’ dendi. Kendisini aradım. İsmail Bey ‘Ben aradım’ dedi, halbuki ben aradım.

‘’İSMAİL KÜÇÜKKAYA, İMAMOĞLU İLE DEĞİL DANIŞMANLARI İLE GÖRÜŞTÜM’’ DEDİ

‘İmamoğlu ile yüz yüze görüştüm’ demedi. Danışmanı ile görüştüğünü söyledi. ‘Binali Bey ile neden görüşmedin’ dedim? Onun üzerine cumartesi akşamı 4-5 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdi. ‘Ben Küçükkaya yalan söyledi’ demiyorum. Onu değerlendirmek kamuoyunun görevi” diye konuştu.

KÜÇÜKKAYA PROGRAMA 2. KEZ BAĞLANDI: ÖMER BEYİ KENDİM ARADIM

Yayına tekrar bağlanan Küçükkaya, şunları söyledi; “Ömer Bey’i kendim aradım. Kendisinin dediği gibi 15 dakika da değil. Bu konuda Binali Yıldırım benim önümü açtı. İlk telefon görüşmesinde ‘Arkadaşlarımızdan bazı şeyler duyuyorum. Bu sorular hazırlanmış falan… Böyle bir şey olur mu’ dedi. Yıldırım, bana yetkiyi verdi. ‘İstediğin soruyu sorabilirsin’ dedi. Format konusunda iki tarafı da bilgilendirdikten sonra Sertbaş’a ‘Sorular verildi verilmedi tartışmaları var. Binali Yıldırım’la konuştum, itirazı yok sorular konusunda. Tekrar görüşmeme gerek yok’ dedim. O da ‘Doğru söylüyorsun’ dedi.”

Binali Yıldırım: Küçükkaya ile İmamoğlu’nun bir otelde yüz yüze buluşması gayri ahlakidir

Binali Yıldırım, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erkem İmamoğlu ile moderatör İsmail Küçükkaya’nın ortak yayından önce buluşmasının açık bir eşitsizlik olduğunu belirterek, “Eşitsizliğin ötesinde de burada bir gayrimeşru durum vardır. Ben Ekrem İmamoğlu’na, rakibime buradan sesleniyorum: Böyle bir görüşmeyi neden kamuoyu ile paylaşmadınız? Yayın öncesi yaptığınız bu görüşmeyi neden gizlediniz? Bunun cevabını rakibimden bekliyorum.” dedi.
reklam alani
Paylaş