GİAD Başkanlığına Uğur Ergün seçildi.

reklam alani

Genç İşadamları Derneği’nin (GİAD) 21.Olağan Genel Kurulu, dün akşam Kıbrıs Türk Ticaret Odası Konferans salonunda yapıldı. Başkanlığa Uğur Ergün seçildi.
Genel Kurula dernek üyelerinin yanısıra Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de katıldı.

Cumhuriyet Meclis’inden yapılan açıklamaya göre, saygı duruşu ile başlayan Genel Kurulda daha sonra divan oluşturuldu ve Derneğin eski Başkanlarından Engin Arı Başkanlığında oluşturulan divan ile Genel Kurul başladı. Ardından faaliyet ve mali raporlar okunarak onaylandı.

Derneğin görevi devreden Başkanı Cemal Gülercan yaptığı konuşmada, 20.dönemde çok çalışıp mücadele verdiklerini ifade ederek, çalışma arzusu ile ortaya koydukları hedefler doğrultusunda birçok projeye imza attıklarını söyledi.
Gülercan, GİAD’ın ülkenin en aktif ve saygı duyulan sivil toplum örgütlerinden biri olduğuna işaret ederek, her zaman uzlaşıdan yana olduklarını ve çatışma kültüründen uzak bir yapı oluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.

Görev süresindebir çok yurtdışı temasları olduğunu ifade eden Gülercan, özellikle girişimcilik ile ilgili bir çok çalışmada yer aldıklarını ve ülkeyi ileri seviyelere taşımak için çalışmalar başlattıklarını belirtti.
Gülercan, tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederken, yeni yönetime de başarılar diledi ve her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

ÇELER: “EMPATİ KURMAK ZORUNDAYIZ”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de konuşmasında, özel sektörde sendikalaşmayı savunduğu için zaman zaman eleştirildiğini bildiğini ifade ederek, bu konuda bir diyalog eksikliği görüldüğünü ve bu eksikliğin ülkeyi her zaman yanlış bir noktaya taşıdığını kaydetti.
Çeler, bir noktada empati kurmayı başarmak zorunda olduklarını dile getirerek, sadece emekçiyi değil aynı zamanda işvereni ve iş insanını da korumanın görevi olduğunu belirtti.

Tanınmamış olmanın uluslararası bir sorun olmasına karşın, bu engeli aşan bir çok iş insanı olduğunu da anımsatan Çeler, hükümet olarak genç iş insanlarına sağlayabilecekleri destekler olduğunu ifade etti.

Bakan Çeler, teşvik destek fonundan iş insanlarının önünü açma adına seçim propaganda dönemi sonrası projeleri açıklayacaklarını, ancak açıklamadan önce iş insanları ile birlikte kararlar vereceklerini söyledi.

Paylaş