Erhürman: Madem ki Özgürgün tarih istedi, 7 Ocak 2018 seçim tarihi olur.

reklam alani

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün “CTP seçim tarihini açıklasın, seçime gidelim” çağrısı üzerine , “madem ki Özgürgün tarih istedi, CTP olarak açıklıyoruz, 7 Ocak 2018 seçim tarihi olur “ dedi.Erhürman BRT’de yaptığı açıklamada “eğer UBP, meclis komitesinde üzerine düşeni yaparsa, 24 Aralık’ta seçime gideriz. Eğer bu olmazsa 7 Ocak’ta da seçim olur.

Yılbaşı tatilini hesaba katarsak, en mümkün tarih 7 Ocak olarak görülüyor. Madem ki Özgürgün tarih istedi, CTP olarak açıklıyoruz: 7 Ocak 2018” şeklinde ifade etti.

Erhürman, BRT’de katıldığı programda şunları söyledi:

“Sayın Başbakanı anlamakta ve ciddiye almakta büyük güçlük çekiyorum, o güçlük daha da artıyor. Benim söylediklerim çok net. Şu Anda komitede yasayla ilgili teknik değişiklikler yapılıyor. Komite başkanı sizin partinizden bu değişiklikleri tamamlayın, genel kuruldan geçer seçim tarihini belirler resmi gazetede yayımlanır 60 gün sonra seçime gidilir. 24 Aralık gibi seçime gidebilecek durumdayız ama yılbaşından öncedir sıkıntılı olabilir, o zaman daha net bir tarih verelim kendisine yüreği rahatlasın, 7 OCAK Bitirin Başkanı da sizde, çoğunluk da sizde… Tarih mi istediğiniz, eğer zamanında genel Kurula sevk ederlerse aralık sonu ocak başı, yılbaşı hemen geçsin 7 Ocak tarihi mümkün olan en yakın tarih İlla ki tarih istiyorsa işte tarih, bunu Meclis’e de götürürüz. Ben çok net bu ülkenin iktiarda kaldırğı her gün, geleceğimizin çalındığı bir gündür. Getirsinler getirmezlerse biz getiririz.”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, CTP Genel Başkanı Erhürman’dan, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) takip edeceği yolu değil, CTP’nin arzu ettiği seçim tarihini açıklamasını istediğini söylemişti.

Bir kabulünde konuyla ilgili bir soruya yanıt veren Başbakan Özgürgün, Erhürman’a çağrısının gayet samimi ve net olduğunu belirterek,  “Keşke, partilileri önünde coşarak UBP’ye hodri meydan çektiği gün, mimarı olduğu düzenlemeye muhtaç seçim yasasının Meclis Komite ve Genel Kurul aşamalarını ve YSK ile işlemleri unutmasaydı” demişti.

 

 

Paylaş