Büsküvütçü: Hakkında bir çok iddia olan bir başmüfettiş adli şube amiri olarak atandı

reklam alani

Büsküvütçü, polis teşkilatının güçlendirilmesinin zaruri olduğunu söyledi.

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü yaptığı yazılı açıklamada, “son dönemde artan asayiş olayları ve polis teşkilatının bu hadiseler karşısında yetersiz kalmasını üzüntü ve endişe ile takip ettiklerini” belirterek, polis teşkilatının geldiği noktanın vicdanları yaralar halde olduğunu kaydetti.

Büsküvütçü,”hakkında bir çok iddia olan bir başmüfettişin  adli şube amiri olarak atandığını” iddia ederek bunu eleştiren Büsküvütçü, “Bu atama, birçok yeni şaibeyi de beraberinde getirmektedir” iddiasında bulundu.

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı

Milliyetçi Demokrasi Partisi  olarak, son dönemde artan asayiş olayları ve polis teşkilatımızın bu hadiseler karşısında yetersiz kalmasını üzüntü ve endişe ile takip ediyoruz.

Silahlı saldırganların ülkemizde cirit atması, soyguncuların elini kolunu sallayarak ülkeden ayrılmaları gibi olaylar ülkemizin yapısını bozmaktadır. Polis teşkilatımızın güçlendirilmesi zaruridir. Gerek teknik takip, gerek idari, gerekse sokak hakimiyeti anlamında bir zaafiyet olduğu ortadadır. Polis; Canımızı, malımızı ve namusumuzu korumakla mükellef yegane  güzide teşkilatımızdır.

Polis teşkilatımızın geldiği nokta vicdanları yaralar haldedir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, daha önce vekaleten müdürlüklerini yaptığı CÖŞ ve Adli Şubede birçok şaibeye bulaştığı söylenen, hakkında birçok iddialar yer alan bir başmüfettişin, Girne Adli Şube amiri olarak atanması, güzide teşkilatımızın üstüne düşen yeni bir lekedir. Bu atama, birçok yeni şaibeyi de beraberinde getirmektedir.

Özellikle son kuyumcu soygunu sonrası Polis Genel Müdürü ile ilgili olarak basında yer alan iddialar da oldukça düşündürücüdür.

Sayın başbakandan beklentim, öncelikle polis teşkilatımızı yeniden yapılandırıp ihtiyaç duyulan takviyelerin yapılması için ivedi adımları atmasıdır. Sonrasında ise, yeni bir Polis Genel Müdürü atarken ömrünü masa başın geri görevlerde muhasip olarak geçirenleri veya yozlaştığı tüm kamuoyu tarafından bilinen kişileri değil, sahada aktif görev yapmış, soruşturma ve araştırma tekniklerine vakıf ve kurum içinde saygın ve otoriter kişileri tercih etmesidir.

Eğitim ve turizm üzerine ekonomisini inşaa eden bir ülke olarak, güvenliğin ve güvenirliğin önemine bir kez daha dikkat çekiyor ve sayın başbakandan gerekli adımları ivedi bir şekilde atmasını bekliyorum.”

Paylaş