Bir devrin sonu.. Fenerbahçe’nin 33. başkanı Ali Koç oldu

reklam alani

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu’nun ilk günü dün sona ererken bugün oy verme işlemine geçildi. Aziz Yıldırım ve Ali Koç’un gergin yarışında rekor gerçekleşti. 21 bin 350 üyenin katıldığı ve rekor kırıldığı Fenerbahçe Kongresi’nde oy verme işlemi sona ererken, oy sayımı da tamamlandı. Sayım devam ederken Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ülker Stadı’ndan ayrıldı. Fenerbahçe’nin 33. başkanı Ali Koç oldu. Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük de Ali Koç’u tebrik etti.

 

Ülker Stadı’nda gerçekleştirilen tarihi kongrede mevcut başkan Aziz Yıldırım ile eski yöneticilerden Ali Koç, başkanlık için yarıştı. Kulüp tarihinde ilk kez statta düzenlenen kongreye rekor katılım gerçekleşti. 21 bin 350 üyenin katıldığı ve rekor kırıldığı Fenerbahçe Kongresi’nde oy verme işlemi sona erdi ve oylar sayıldı. Sayım devam ederken Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ülker Stadı’ndan ayrıldı. Fenerbahçe’nin 33. başkanı Ali Koç oldu. Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük de Ali Koç’u tebrik etti.

Divan Başkanı Küçük’ün resmi sonuçları açıklaması bekleniyor.

 

ALİ ŞEN: ALİ KOÇ KAZANACAK

ALİ ŞEN: ALİ KOÇ KAZANACAK

Fenerbahçe Olağan Seçimli Kongresi’nde oy kullanmaya gelen sarı-lacivertlilerin eski başkanı Ali Şen, Ali Koç’u desteklediğini belirterek, “Ali Koç kazanacak” dedi.

Oğlu Metin Şen, Ali Koç’un listesinde yer alan Ali Şen, oy kullandıktan sonra kısa bir açıklama yaptı. “Büyük Fenerbahçe için her şey daha iyi olacak” diyen Ali Şen, seçimde Ali Koç’u desteklediğini ifade etti. Koç’un, Aziz Yıldırım karşısındaki şansıyla ilgili olarak da yorum yapan Şen, “Kazanacak” diye konuştu.

 

Sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Aykut Kocaman, “Hayırlı olsun” diyerek oyunu kullandı.

AYDINLAR YUHALANDI

Bu arada oy kullanmak üzere genel kurula gelen Mehmet Ali Aydınlar, tribünlerde bulunan üyeler tarafından yuhalandı Kongre üyeleri; “Mehmet Ali Aydınlar dışarı, hain Aydınlar” şeklinde tezahürat yaparak tepki gösterdiler.

 

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 36 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Yıldırım’ın oy pusulasını kızı sandığa attı. Yıldırım’ın eşi de oy verdi.

Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç, 21 numaralı sandıkta oy kullandı.

 

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu’nun ilk günü dün tamamlandı.

 

Ülker Stadı’nda gerçekleştirilen tarihi kongrede mevcut başkan Aziz Yıldırım ile eski yöneticilerden Ali Koç, başkanlık için yarışıyor.

 

Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı kongrede kürsüye ilk önce Ali Koç geldi.

Yönetimi 3 Temmuz’daki “dik duruşu” için tebrik eden Ali Koç, Aziz Yıldırım’a seslendi ve “Sayın başkanım, her zaman ‘Hiç kimse Fenerbahçe’den büyük değil’ dediniz. Ama siz de Fenerbahçe’den büyük değilsiniz. Siz bunu unuttunuz. Kendinizi koskoca Fenerbahçe’nin önüne geçirdiniz” dedi.

3 Temmuz’ın Fenerbahçe’nin kırmızı çizgisi olduğunu söyleyen Koç, “Beni kaçmayla ima ettiniz. Sonra yanımdaydı dediniz. Vicdanı olan, konuya adil olan beni suçlayamaz. Ben her şey 3 Temmuz’a bağlanamaz derken neyi ifade ediyorum. Ben her şey 3 Temmuz’a bağlanamaz derken aslında konuşmamın başında dediğim gibi; yönetim şeklinden bahsediyorum. Ben nasıl 3 Temmuz’u hafife alabilirim? Artık yeni bir hikaye yazmanın tam zamanı şimdi” diye konuştu.

 

Ali Koç’un konuşmasının sonlarına doğru sırasında gerginlik çıktı. Aziz Yıldırım’ın da müdahale ettiği gerginlik nedeniyle Koç konuşmasını tamamlamadan kürsüden ayrıldı.
Ardından kürsüye Aziz Yıldırım geldi. “Sayın Ali Koç… Sen ne veriyorsan aynısını ben ve yönetimim verecek” diyen Yıldırım, “Futboldan anladığını söylüyorsun, gel futbolun başına sen geç. Ben amatör branşları yöneteyim. Fenerbahçe kazansın. Bu yarışın kazananı Fenerbahçe olsun” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, “Ali Koç… Sen 12 Mayıs 2012’de şampiyonluk kaybedilirken burada değil miydin? Ben hapisteydim, ben burada olsaydım, Galatasaray burada kupa kaldıramazdı” diye konuştu.

“Alex’i benim kadar sevemezsiniz ama ben Fenerbahçe’yi daha çok seviyorum” diyen Yıldırım, şunları söyledi: Ben kalktım, beni yuhaladınız. Ben tek başıma kalktım, hepinize rağmen Alex’i alkışladım. Çünkü o benim sporcumdu, ben onu seviyordum. Gitmesi gerekiyordu gönderdim.

 

KOÇ: NE VERİYORSANIZ BEN BİR FAZLASINI VERİYORUM

KOÇ: NE VERİYORSANIZ BEN BİR FAZLASINI VERİYORUM
Aziz Yıldırım’ın kendisi ile ilgili dediklerine cevap vermek için kürsüye tekrar gelen Ali Koç, Yıldırım’ın kendi destekçisi olan bir kişinin ve abisinin Galatasaraylı olduğu eleştirilerine yanıt verdi. Koç, Yıldırım’ın mali destek ile ilgili çağrısına ise, “Madem vardı, bu zaman kadar neden vermediniz, illa aday mı olmam gerekiyordu” cevabını verdi. Koç kürsüden inerken, “Siz ne veriyorsunuz ben bir fazlasını veriyorum” dedi.

 

YILDIRIM’DAN 150 MİLYON EURO SÖZÜ

YILDIRIM'DAN 150 MİLYON EURO SÖZÜ
Son olarak kürsüye çıkan Aziz Yıldırım şu cümleyi kurdu: “Seçildiğimde 150 milyon euroyu, sponsorlarla birlikte vereceğim. Kendisi de versin. Kulübün parası olsun. Bir fazlası olmasın. Haydi görelim” dedi.

 

İşte gün boyu yaşananlar…

 

Fenerbahçe Olağan Genel Kurulu için stada gelen başkan adayları tezahüratlarla karşılandı.

 

İlk olarak Ali Koç giriş yaparken, sonrasında Aziz Yıldırım tribüne geldi.

 

İki başkan adayı da üyeler tarafından alkışlar ve tezahüratlar ile karşılandı.

 

LİSTELER BELLİ OLDU

LİSTELER BELLİ OLDU
Fenerbahçe Kulübü’nün Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda başkan adayları yönetim listelerini seçim divan başkanlığı’na iletti.

 

Aziz Yıldırım’ın listesi şöyle: Mithat Yenigün, Mehmet Kocadon, Nihat Özbağı, Mahmut Uslu, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Mehmet Şekip Mosturoğlu, Ömer Temelli, Önder Fırat, Ozan Balaban, Ahmet Özokur, Fatih Öztürk, Selim Kosif, Ahmet Ketenci, Metin Doğan.

 

Ali Koç’un yönetim listesi ise şöyle: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komşuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan.

 

ALİ ŞEN İLE AZİZ YILDIRIM ARASINDA ESPRİLİ DİYALOG

ALİ ŞEN İLE AZİZ YILDIRIM ARASINDA ESPRİLİ DİYALOG

Olağan Seçimli Genel Kurul’da konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Ali Şen ile Aziz Yıldırım arasındaki esprili diyalog kongreye damga vurdu.

Yıldırım, Ali Şen’in kongrede konuşma yaptıktan sonra kendisiyle tokalaşması üzerine “Değerli Fenerbahçeliler. Ali Şen Başkan beni öpüyor ama ben buradayım, bir yere gitmiyorum. Rahat olsun” dedi.

Seçimlerde kullanılacak renk pusulaları da belli oldu. Buna göre; Aziz Yıldırım sarı, Ali Koç beyaz pusulayı kullanacak.

 

Fenerbahçe’nin Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığına oy birliği ile Vefa Küçük seçildi. Küçük yaptığı konuşmada ”Hayırlı bir günde Ramazan Ayı’da yönetime talip olanların yarışını yönetmek, sandıklarda emniyeti sağlamak için Fenerbahçe tarihinin en geniş katılımlı Genel Kurulu’nda bizi göreve seçtiğiniz için teşekkür ediyorum. “

 

Genel kurulda konuşma yapan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ise altyapı projelerine dikkat çekti. Mosturoğlu, “Avrupalı bir futbol adamı ile birlikte altyapı konusunda Türkiye’nin en kapsamlı projesini hayata geçireceğiz” dedi.

 

Salonda kısa süreli bir gerginlik de yaşandı. İlk konuşmacı olarak kürsüye gelen Suat Müftüoğlu, konuşması sırasında tribünde
bulunan üyeler tarafından tepki gördü. Müftüoğlu, Ali Koç’u destekleyen konuşmasını yaparken, Aziz Yıldırım cephesinden yuhalama geldi.

 

 

 

 

 

reklam alani
Paylaş