‘Bahçeli’nin, bir dönemin teröristi Deniz Gezmiş…’ eleştirilerine, Rıdvan Dilmen’den yanıt

reklam alani

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

MHP Lideri, Rıdvan Dilmen’in CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı benzetmeye  değindi.

“ÖZÜR DİLEMESİNİ BEKLİYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Deniz Gezmiş’e benzetilmesinin kabul edilemeyeceğini ifade eden Bahçeli, Rıdvan Dilmen’in özür dilemesi gerektiğini ifade etti.

“BİR DÖNEMİN TERÖRİSTİ İLE ÖZDEŞ KABUL EDİLEMEZ”

Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına parkasız Deniz Gezmiş ifadesi, ne Türk milletine yakışır ne Cumhurbaşkanlığına yakışır. Ne yapılan yalakalığa yakışır. Türk milletinden özür dilemesini bekliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı bir dönemin teröristi ile özdeş kabul edilemez” dedi.

Dilmen, kişisel Instagram hesabında şu ifadeleri kullandı:

“MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasını okudum. Özellikle son birkaç yıldır ülkemiz zor dönemden geçiyor. Partisinin bölünmesini göze almak pahasına vatansever duruşuna saygı duyduğum Sayın Bahçeli’nin açıklamasında; Sayın Cumhurbaşkanımızı bir teröriste benzettiğimi belirtip, aynı metin içerisinde benim Sayın Cumhurbaşkanımıza yalakalık yaptığımı düşünmesini anlamış değilim!”

“NE ŞEYTANIM, NE DE YALAKAYIM”

“Ben ne şeytanım, ne de yalakayım, 15 Ağustos 1962’de Nazilli’de doğmuş onurlu bir Türk vatandaşıyım.

Benim dün akşam söylediklerimin altını üstünü çıkarıp, cımbızla çekilmiş cümlelerle beni suçlayıp, halkın önüne atmasını anlamış değilim! Yıllar önce Deniz Gezmiş’in Filistin konusundaki mücadelesini, Sayın Cumhurbaşkanımızın İslam Ülkeleri adına büyük bir lider olarak siyasi platformdaki Filistin mücadelesine benzetmişimdir.”

“KİMSE BENDEN ÖZÜR BEKLEMESİN”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın; kapitalist, emperyalist, “egemen güçlere”, Amerika’ya, İsrail’e baş kaldırıp cesaretle mücadele ettiğini bilecek kadar okur yazarım.

Benden kimse özür beklemesin, özür dilenecek bir davranışta bulunmadığım yayının tamamı izlediğinde anlaşılacaktır.”

reklam alani
Paylaş