Avukatı, yardımcı doçentin komplo düzenlediğini ileri sürdü

reklam alani

Mağusa’da bir üniversitede Müzik Bölümü Başkanı olan ve kız öğrencisine cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Prof. Dr. Memduh Özdemir hakkındaki soruşturma genişleyerek devam ediyor. 11 Nisan 2019 tarihinde ofisinde baş harfleri L.Ö olan kız öğrencisine cinsel saldırıda ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan zanlı Özdemir’den

6 öğrencisi daha şikayetçi oldu. Şikayetçi sayısının 7’ye yükselmesiyle birlikte polis tahkikatını genişletirken, zanlı avukatı Fuat Olgan ise zanlının komploya kurban gittiğini iddia etti. “Cinsel saldırı” ve “Cinsel taciz” suçlamalarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Özdemir’in tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

6 öğrenci daha şikayetçi oldu

Meselenin tahkikat memuru Arif Toroslu, 11 Nisan 2019 tarihinde baş harfleri L.Ö olan kızın Adli Şubeye geldiğini söyledi. Toroslu, şubeye gelen L.Ö’nün bir üniversitede Müzik Bölümünde öğrenci olduğunu, bölümündeki armoni dersini de zanlı Memduh Özdemir’den aldığını, ara sıra zanlının ofisine giderek dersleri ile ilgili yardım aldığını beyan ettiğini belirtti. L.Ö’nün 11 Nisan 2019 tarihinde yine zanlının ofisine dersleri hakkında bilgi almak için gittiğini beyan ettiğini söyleyen Toroslu, zanlıdan dersleri ile ilgili bilgi aldığı esnada zanlının omuzunu ve bacaklarını okşadığını, daha sonra ise kendisine sarılıp yanaklarından öperek, dudaklarından öpmek istediğini beyan ederek kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiğini açıkladı. Toroslu, yapılan şikayet üzerine zanlının 12 Nisan 2019 tarihinde tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini belirterek, zanlının ayn gün mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhine 3 günlük tutukluluk süresi temin edildiği anımsattı. Bu 3 günlük süre içerisinde ifadelerin temin edildiğini söyleyen Toroslu, ayrıca zanlının öğrencileri olan 5 kişinin daha polise başvurarak kendilerinin de zanlı tarafından cinsel taciz ve cinsel saldırıya uğradıkları yönünde ifade verdiklerini açıkladı. Toroslu, sabah saatlerinde ise Müzik Bölümünden bir öğrencinin daha polisi arayarak zanlının kendisine de cinsel saldırı ve tacizde bulunduğunu beyan ettiğini ve konu kişinin de ifadesinin temin edileceğini açıkladı.

Müştekilerin bir çoğu korkuyor

Polis Memuru Arif Toroslu, zanlı Memduh Özdemir’in Müzik Bölümünde bölüm başkanı olduğunu anımsatarak, müştekilerin bir çoğunun, zanlının öğretmenleri ve bölüm başkanı olmasından dolayı dersleri ve eğitim hayatları ile ilgili olarak tedirgin olduklarını ve bundan dolayı da polise gelmekten çekindiklerini söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Toroslu, zanlının 4 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Avukat: Yardımcı Doçent, zanlıya komplo kurdu

Zanlı avukatı Fuat Olgan, zanlı Memduh Özdemir’in Bölüm Başkanlığı görev süresinin uzatılması için dilekçe yaptığını ve zanlının bölüm başkanı olmasını hazmedemeyen Yardımcı Doçent’in zanlıya komplo düzenlediğini ileri sürdü. Olgan, zanlıya komplo düzenleyen Yardımcı Doçent’in, şikayette bulunan kişileri zanlıdan şikayetçi olmaları konusunda teşvik ettiğini iddia etti.

4 gün daha

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, zanlı Memduh Özdemir’in tahkikat maksatları bakımından 4 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Gamze PİR BAYKUR – Yeni Bakış

Paylaş