ABD’de silahlı saldırı.. Çok sayıda yaralı var

reklam alani

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bir barda meydana gelen silahlı saldırıda en az 1 kişinin öldüğü 11 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Thousand Oaks bölgesinde bulunan Borderline Bar & Grill adlı mekandan yaklaşık 30 kez silah sesi duyulduğu ve olayda yaralananlar arasında bir de şerif yardımcısının olduğu belirtildi. Saldırı esnasında barın kalabalık olduğu ve polis ile itfaiye ekiplerinin hızla olay yerine geldiği ifade edildi.

Bölgede bulunan Ventura Karakolu’ndan Yüzbaşı Garo Kuredjian yaralı sayısının tam olarak bilinmediğini ve artma ihtimali olduğunu söyledi. Polis yetkilileri yaptığı anonslarla vatandaşların olay yerine yaklaşmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Olayın görgü tanıkları saldırganın mekandaki dans pistine sis bombası attığını ve ardından da etrafa ateş ettiğini belirtti. Yerel medya, saldırganın önce kapıdaki güvenlik görevlisini vurduğunu ve ardından mekana girdiğini söyledi. Saldırıdan kaçanların yan tarafta bulunan benzin istasyonuna sığındığı ve bölgeye çok sayıda ambulans gönderildiği kaydedildi.

Gece yarısı yerel saatle 23.30 sıralarında yaşanan saldırı anında üniversite öğrencilerinin eğlenmek için mekanda bir parti düzenlediği bildirildi.

ABD'de bara silahlı saldırı

 

ABD'de bara silahlı saldırı

Yine görgü tanıklarının ifadelerine göre saldırganın ceketli ve gözlüklü biri olduğu belirtiliyor. Özel kuvvetler olarak bilinen SWAT timi de bölgede operasyon için tetikte bekliyor.

ABD'de bara silahlı saldırı

SALDIRI NEDENİ BİLİNMİYOR

Polis saldırının yapıldığı barın etrafında aramalar yapıyor ancak şu ana kadar saldırgan yakalanamadı.

ABD'de bara silahlı saldırı

Olayın terör mü yoksa münferit bir saldırı olup olmadığı bilinmiyor.

Paylaş