20 yaşında kadın ve maskeli şahıs tutuklandı.

reklam alani

Şüphelilerden biri, taksiye müşteri gibi binerken, diğerleri de yolda Turan’ı durdurdu. Araçtan indirdikleri Turan’ın başına tabanca dayayıp, yüzünü asfalta sürten şüpheliler, “Selin’in sana selamı var” deyip, kaçtı. Selin Afra Gönülalan’dan sonra olayda maskeli şahıs olduğu iddia edilen Muhammet Güler de tutuklandı.

Olay, 6 Ağustos Pazartesi günü, Gazimağusa’daki Dörtyol mevkisinde meydana geldi.

Selin Afra G. (20), 3 kişiden, para anlaşmazlığı yaşadığı taksici Halil Turan’ı kaçırıp, tehdit etmelerini istedi. Bunun üzerine 3 kişiden biri, Halil Turan’ı müşteri gibi çağırıp, taksisine bindi. Şüpheli tarafından Dörtyol’a götürülen Turan, burada araçtan inen 2 kişi tarafından durduruldu.

Şüpheliler, Turan’ın başına tabanca dayadıktan sonra yüzünü de asfalta sürttü. Silahın kabzasıyla başına vurulan Turan, yaralı halde yerde kaldı. Şüpheliler, Turan’a “Selin’in sana selamı var” deyip, araçlarına binerek, olay yerinden kaçtı.

Yerden güçlükle kalkan Halil Turan, polise gidip, yaşadıklarını anlatarak, şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine gözaltına alınan Selin Afra G., sevk edildiği mahkemece ‘azmettiricilik’ten tutuklandı.

Mahkeme huzuruna çıkarılan her iki zanlı aleyhine de 3’er günlük ek tutukluluk emri alındı.
Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz’ün huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Yılmaz Güney’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis Yılmaz Güney, zanlıların “kanunsuz ateşli silah taşıma”, “kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “korkutmak amacıyla silah doğrultma”, “ciddi darp” ve “azmettirme” suçlarına methaldar olduklarını anımsattı.

Polis memuru, 6 Ağustos 2018 tarihinde saat 04.15’te Dörtyol’da Gazimağusa’da sakin Halil Turan’ın yönetiminde bulunan TGG 686 plakalı araçla yolculuk eden meçhul erkek bir şahısın konu taksinin Dörtyol Camisi yakınlarında durmasını sağladıktan sonra konu taksinin yanına gelen plakasız BMW marka araçtan inen ve elinde tabanca olan kimliği meçhul başka bir şahsın Halil Turan’ı yol içerisine yüzükoyun yatırıp yüzünü asfalta sürtmek suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini hatırlattı.

Söz konusu şahısların Halil Turan’ın yanında olan bir kadını olay mahallinden alıp 10 metre uzaklığa götürdüklerini söyleyen tahkikat memuru, zanlı 1 Selin Afra Gönülalan’ın 9 Ağustos tarihinde tutuklanıp mahkemeye çıkarıldığını ve aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındığını kaydetti.

Yılmaz Güney, zanlı 2 Muhammet Güler’in de 9 Ağustos tarihinde tutuklandığını dile getirdi. Her iki zanlının da gönüllü ifade vermediklerini belirten Güney, zanlı 2 Muhammet Güler’in daha önce müşteki Halil Turan’ın Mağusa’da bir arkadaşını bulduğunu ve Turan’ın yerini sorduğunu söylemeyince de söz konusu kişiyi darp ettiğini bildirdi.

Tanık polis, yaptıkları araştırmada maskeli olan kişinin zanlı 2 Muhammet Güler olduğunu açıkladı. Zanlıların telefon dökümlerini temin edebilmek için yazışmalar yaptıklarını söyleyen polis memuru, aranan 2 kişi, tabanca ve BMW marka araç olduğunu kaydetti.
Tahkikat memuru, soruşturmanın selameti açısından zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlı 1 Selin Afra Gönülalan’ın avukatı İbrahim Demirtaş’ın sorularını yanıtlayan polis memuru Yılmaz Güney, müştekinin zanlı 1 Selin Afra Gönülalan ile alacak verecek yüzünden husumetleri olduğunu söyledi.

Zanlı 2 Muhammet Güler’in de Gönülalan’ın yakın arkadaşı olduğunu bildirdi.
Yargıç Mine Gündüz, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emrederken, burnundan rahatsızlığı olan Muhammet Güler’in doktor kontrolünden geçirilmesine direktif verdi.

 

reklam alani
Paylaş